Zatrzymaj wakacje z karate 2016

Wakacje dobiegają końca, a my jak co roku próbowaliśmy je przedłużyć trenując karate i aktywnie się bawiąc podczas naszych sierpniowych turnusów półkolonii. Pierwszy turnus – dla dzieci młodszych odbył się w dniach 8 -12.08. Pięć aktywnych dni, bogatych w wiele atrakcji. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od pobudzenia naszego zmysłu artystycznego podczas zajęć plastycznych. Mieliśmy okazje powalczyć na pędzle, ulepić zwierzęta z plasteliny, pobudzić naszą wyobraźnie przy pracach z tekturowymi rolkami, a na koniec mogliśmy podziękować ulubionej osobie wręczając przygotowany przez siebie dyplom. Po zajęciach plastycznych maszerowaliśmy na sale na trening karate, gdzie uczyliśmy się i doskonaliliśmy przede wszystkim formę kihon oraz kata. Nie zabrakło również zabaw i ćwiczeń ogólnorozwojowych. Po treningu udawaliśmy się na świeże powietrze gdzie uczestniczyliśmy w różnych grach integracyjnych i terenowych. Próbowaliśmy wznieść latawce, strzelaliśmy z łuków sportowych do celów stałych i ruchomych, malowaliśmy kredami czy próbowaliśmy zrobić duże bańki mydlane. Podczas turnusu czekały nas również rekreacyjne atrakcje. I tak kolejno opalaliśmy się i kąpaliśmy się na basenie letnim, z „Czarną Skarpetą” zdobywaliśmy różne sprawności, które pozwoliły nam stać się prawdziwymi Indianami, bawiliśmy się na basenie krytym i na placu zabaw Loopy’s World, oraz skakaliśmy do ostatniego tchu na dmuchańcach w Oleśnickim Parku Rozrywki. Podczas tego turnusu dzięki uprzejmości i wiedzy pani Beaty mieliśmy również okazję poznać i potrenować na manekinach zasady udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas drugiego turnusu w dniach 22-26.08. wraz ze starszymi dziećmi również nie obijaliśmy się. Było to intensywne, ale jakże pozytywne pięć dni. Pomimo licznych zakwasów, które dopadły nas już w poniedziałek, każdy uczestnik utrzymał znakomity poziom mobilizacji. Rozpoczynaliśmy dzień od treningu karate. Uczyliśmy się nowych form kata i przypominaliśmy sobie wcześniej przepracowane elementy z zakresu kumite. Resztę czasu z racji trwających wakacji poświęcaliśmy na rekreację. Nie zabrakło wizyty na basenie letnim i krytym, potyczek drużynowych na paintballu, wspinaniu się po koronę drzew w parku linowym oraz skakańcówi wygłupiańców w parku rozrywki. Poza tym testowaliśmy na sobie zasady gry archery tag, graliśmy w piłkę nożną, siatkówkę, zbijaka. I tak przez wszystkie dni wspólnej zabawy.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za bardzo duże zaangażowanie, dobry humor oraz świetną zabawę podczas trwania całej półkolonii, pani Beacie i pani Marlenie za pełen profesjonalizm i serce włożone we wszystkie zajęcia oraz rodzicom za zaufanie.

Zadanie "Zatrzymaj wakacje z karate" zostało dofinansowane ze środków Miasta Oleśnicy

 Zapraszamy do galerii