Zatrzymaj wakacje z karate - 17-28.08.2015

Tradycyjnie ostatnie dni wakacji zawodnicy Naszego klubu spędzali podczas zajęć „Zatrzymaj wakacje z karate”.

W dniach 17-21 sierpnia odbył się pierwszy turnus przeznaczony dla dzieci młodszych. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od uczty dla naszego ducha podczas zajęć artystycznych prowadzonych pod fachowym okiem pana Marcina Mrowickiego, który przez pięć dni przekazał nam ciekawe informacje dotyczące różnych technik plastycznych. Po zajęciach artystycznych przechodziliśmy na dojo, aby zgłębiać tajniki karate tradycyjnego. Doskonaliliśmy formę kihon, kata heian nidan oraz elementy z samoobrony. Po treningu opuszaliśmy budynek szkolny i ruszaliśmy zaczerpnąć świeżego powietrza podczas kolejnych zadań ruchowych. Graliśmy w piłkę nożną, palanta, bawiliśmy się w podchody szukając słodkiego skarbu. Strudzeni wysiłkiem wracaliśmy uzupełnić nasze zasoby energetyczne podczas drugiego śniadania po czym ruszaliśmy dalej. I tak byliśmy na basenie, ściance wspinaczkowej, dmuchańcach, w parku linowym oraz w kinie.

Drugi turnus, w którym uczestniczyli starsi zawodnicy odbył się w dniach 24-28 sierpnia. Był to nieformalny początek nowego okresu treningowego, jeszcze w formie zabawy i swobodnej nauki nowych elementów technicznych. Po treningu był czas na małą rywalizację sportową na boisku. Graliśmy w palanta oraz piłkę nożną, doskonaliliśmy kozłowanie i rzuty do kosza lub bawiliśmy się na placu zabaw według własnych zainteresowań. Następnie korzystaliśmy z atrakcji dnia i tak kolejno bawiliśmy się na basenie krytym, walczyliśmy na polu paintballowym, skakaliśmy na zamkach dmuchanych, opalaliśmy się i kąpaliśmy się na basenie odkrytym, a na koniec przemierzaliśmy niemal wszystkie trasy w parku linowym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach i zapraszamy już w pierwszym tygodniu września na treningi, a następnie na kolejne aktywności klubowe.

Zadanie "Zatrzymaj wakacje z karate" zostało dofinansowane ze środków Miasta Oleśnicy

Zapraszamy do galerii