Zakończenie sezonu 2016/17 - Karate Tradycyjne w Oleśnicy

W piątek 09.06.2017 zawodnicy i sympatycy Naszego Klubu spotkali się, aby podsumować kolejny sezon. Był trening, wspólna zabawa, ucztowanie i dobra muzyka. Kto nie był niech żałuje... Wszystkim przybyłym dziękujemy za dużo uśmiechu i pozytywnej energii. Smerfom, Gargamelowi i Klakierowi dziękujemy za współorganizację - bez Was ta impreza nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy Panu Łukaszowi Żołyńskiemu i Panu Piotrowi Cecerko za nieocenioną pomoc przy gastronomii, a Pierogarni Stara Chata za pyszny żurek. Wspaniały koncert po raz kolejny dał zespół V2, któremu należą się wielkie brawa. 

W minionym sezonie w Naszym Klubie odbyło się blisko 600h treningów, w których uczestniczyło 145 zawodników. Najmłodszy z uczestników zajęć miał 3 lata, a najstarszy powyżej 40. Nasi zawodnicy wystartowali w 17 turniejach, w tym w jednym cyklu zawodów – współorganizowanej przez nas Małej Regionalnej Lidze Karate Tradycyjnego. Z zawodów tych 190 razy wracaliśmy z medalami (61 złotych, 60 srebrnych i 69 brązowych). Zorganizowaliśmy V Wiosenny Turniej Karate Tradycyjnego, który w związku z 5-leciem Naszego Klubu był częścią zainicjowanych przez nas Dni Kultury Japońskiej. Przy okazji turnieju powstała również wystawa podsumowująca nasz mały jubileusz.

W sezonie 2016/17 gościliśmy w Oleśnicy dwoje znakomitych nauczycieli karate – sensei Marię Deptę oraz sensei Sebastiana Końcowika. Przekazane podczas seminariów uwagi z pewnością przyczyniły się do doskonalenia naszego karate

W ciągu minionego roku z Klubem Sportowym Hikari można było wejść na Ślężę, wagarować w Capusie Domasławice, zmierzyć się z czasem podczas Testu Coopera czy spędzić czas w wiosce Smerfów podczas zakończenia sezonu.

W minionym sezonie po raz pierwszy:
- uczestniczyliśmy w zawodach międzynarodowych – II Pucharze Świata Dzieci, z którego przywieźliśmy dwa medale (złoty Hubert Pietrzak – Rogala, brązowy Jakub Karczmarzyk)
- podczas imprezy ogólnopolskiej reprezentujący nas zawodnik zdobył więcej niż jeden medal (trzy srebrne medale Hubert Pietrzak-Rogala, dwa srebrne medale Mikołaj Adamski)
- wystartowaliśmy w Mistrzostwach Polski. Po pięciu latach funkcjonowania klubu doczekaliśmy się zawodników w wieku juniorskim.
- wychowankowie Hikari dostali powołanie do kadry narodowej.

Dziękujemy zawodnikom za pracę i zaangażowanie, rodzicom za codzienne motywowanie zawodników do pracy nad sobą i pomoc w organizacji aktywności klubowych.

Zapraszamy do galerii