Zakończenie sezonu 2013/14 - karate tradycyjne w Oleśnicy

W piątek trzynastego po ciężkim roku pracy zawodnicy naszego klubu wraz ze swoimi rodzinami spotkali się na imprezie rekreacyjnej podsumowującej kolejny sezon treningowy Naszego Klubu. Chociaż pogoda na początku chciała pokrzyżować nam plany to nasi klubowicze pokazali, że nic nie jest w stanie ich powstrzymać przed dobrą zabawą  i wszyscy zgodnie z planem stawili się na basenie otwartym kompleksu rekreacyjnego OKR Atol, pełni optymizmu i w dobrych humorach. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od treningu, na którym mieliśmy do przećwiczenia między innymi elementy pokazu, który  prezentowaliśmy na Festynie z Czwórką. Rodzice w tym czasie mogli oglądać nasze zmagania przy kawie i herbacie oraz słodkich wypiekach, za które chcieliśmy podziękować pani Kasi Skornej oraz Małgosi Sobkowiak. Po treningu mogliśmy się pokrzepić przepysznym żurkiem przygotowanym przez pana Łukasz Żołyńskiego i ruszyliśmy na spotkanie z postaciami bajkowymi, które w tym dniu postanowiły nas odwiedzić i sprawdzić naszą sprawność fizyczną. Mogliśmy osobiście poznać Freda Flistona, odważnego strażaka Sama, pracowitą pszczółkę Maję, rozbrykanego Tygryska, skromnego Kopciuszka, łobuziarę Pipi Langstrumpf, waleczną Kung fu Pandę, zatroskanego Czerwonego Kapturka, rozfantazjowanego Zaczarowanego Ołówka, rozbawionego Gumisia, wyjątkowo zapracowanego Kubusia Puchatka. Z dalekiego lasu Sherwood przybył do nas również dzielny Robin Hood, a z dzikiego zachodu na swym koniu Wesołku przygalopował Lucky Luck. Odwiedzili nas również Bolek i Lolek oraz przyczłapały wielkie siedmiomilowe buty. Zabawy było co nie miara, za co wszystkim bajkowym bohaterom serdecznie dziękujemy.

Po zakończeniu naszej wycieczki szlakiem bajkowego toru przeszkód, gdy nasze brzuchy znowu okazały się puste uratował nas nasz niezawodny kucharz Pan Łukasz, dzięki któremu mogliśmy spróbować pyszności jakie przygotował na grillu. Czas spożywania posiłków umilały nam występy naszych młodych klubowych artystów: Oli, która zagrała nam na skrzypcach oraz Bartka, który zagrał na klarnecie. Oba występy odbywały się pod czujnym okiem i przy akompaniamencie znakomitego gitarzysty pana Janusza, który jak co roku dba o estetyczną oprawę naszych imprez za co serdecznie mu dziękujemy.

Drodzy zawodnicy, rodzice oraz sympatycy naszego klubu chcieliśmy Wam wszystkim oraz każdemu z osoba podziękować za cały miniony rok treningowy. Był to rok bardzo solidnie i ciężko przepracowany. Efektem tego są przede wszystkim nasz indywidualny rozwój sprawności fizycznej, opanowane umiejętności oraz rozwój właściwości osobowościowych. Dodatkiem do tego są kolory pasów, które zdobyliśmy, a także medale wywalczone na zawodach. W tym roku zdobyliśmy ich 87 (25 –złote, 19-srebrne, 43 – brązowe) startując w 11 turniejach. W tym roku po raz pierwszy udało nam się dzięki wysiłkowi całej grupy zdobyć pierwszy brązowy medal Pucharu Polski Dzieci (wywalczyli go dla nas w konkurencji enbu K/M Maja i Hubert). Oprócz działań sportowych pokazaliśmy również, że potrafimy się zmobilizować jako społeczność klubowa do wielkich działań z odruchu serca. Przygotowaliśmy wspólnie wspaniałą szlachetną paczkę oraz wspieraliśmy naszą koleżankę, którą dotknęła straszna tragedia życiowa.

Dziękujemy, że mamy przyjemność z Wami współpracować.