XXXV Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym - 27-28.04.2024 Puławy

W miniony weekend 27-28.04.2024 w Puławach rozgrywane były najważniejsze zawody w sezonie startowym czyli Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów, Juniorów młodszych i Młodzików. Nasz klub i Oleśnicę reprezentowało 7 zawodników: Nina Kluczyńska, Kaja Zygmunt, Zofia Gozdek, Matylda Cichy, Hubert Wojciechowski, Oliwia Karolewska i Hubert Pietrzak-Rogala.

Śmiało możemy powiedzieć, że był to start na najwyższym poziomie, technicznym, mentalnym i fizycznym. Nasza drużyna dostarczyła nam wielu emocji sportowych. Po licznych pojedynkach wywalczyliśmy aż pięć medali.
Mistrzynią Polski w konkurencji kata w kategorii młodzieżowiec kobiet została Oliwa Karolewska, udowadniając po raz kolejny, że jest niepokonana. Wicemistrzynią Polski w konkurencji kumite juniorek została Matylda Cichy - ogromne serce do walki pozwoliło pokonać jej najpierw samą siebie, żeby godnie stawić czoła kolejnym przeciwniczką na macie. Brązowy medal w konkurencji kumite juniorek młodszych wywalczyła Kaja Zygmunt, która podobnie jak Matylda pokazała, że mocna głowa jest warunkiem sukcesu. Dwa brązowe medale w konkurencji kumite i fukugo juniorów po pięknych pojedynkach zdobył Hubert Wojciechowski, który coraz śmielej rozpycha się wśród najlepszych zawodników w kraju.

Odrobiny szczęścia zabrakło naszej parze enbu Matylda Cichy i Hubert Wojciechowski, drużynie kata kobiet (Matylda, Zosia, Kaja) oraz Ninie Kluczyńskie w konkurencji fukugo juniorek młodszych, aby wskoczyć na najniższe stopień podium.

Wielkie brawa należą się całej drużynie zarówno tej startującej jak i tej, z którą wszyscy na co dzień ćwiczą nasi reprezentanci na sali. Wasz wspólnym wysiłek, zaangażowanie, systematyczność i upór pozwoliły cieszyć się sukcesami na tych zawodach. Jesteście NAJLEPSI.


Zapraszamy do galerii