XVII Mikołajkowy Turniej Karate Tradycyjnego w Głuchołazach

W ostatnią niedzielę adwentu zawodnicy Naszego Klubu w licznym 26 osobowym składzie udali się na ostatni w tym roku turniej. Był to XVII Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Karate Tradycyjnego organizowany w Głuchołazach. Międzynarodowy wymiar turnieju zawdzięczamy drużynie z Czech, która toczyła razem z nami zmagania na macie. Piękna jesienna aura sprzyjała podróży oraz udanym występom naszych zawodników. Był to dla nas wyjątkowy start, ponieważ zabraliśmy ze sobą nowych zawodników, którzy po raz pierwszy mogli sprawdzić się na zawodach. Dużo emocji dostarczyły nam wszystkim debiutanckie występy naszych seniorów, którzy walczyli w konkurencji kumite. Okazało się, że nie mieli sobie równych i gdyby nie doszło do bratobójczego pojedynku w półfinale zdeklasowaliby swoich rywali.

 

Gospodarzom turnieju odebraliśmy aż 16 medali, co jest dobrym prognostykiem na zbliżający się wielkimi krokami nowy rok.

 

W najmłodszej kategorii wiekowej brązowy medal zdobył Alan Wojtan i Przemysław Jelonek. Na wyróżnienie zasługuje tu również start Huberta Wojtan oraz Mieszka Jaworskiego i Kacpra Goski, którzy pomimo przegranych walk, bardzo dobrze zaprezentowali się w swoich debiutach. W kolejnej kategorii wiekowej zdominowaliśmy całkowicie podium: brązowe medale zdobyli Bartosz Żołądkowski i Mikołaj Adamski, srebrny medal zdobył Jakub Karczmarzyk, a triumfatorem był Hubert Pietrzak – Rogala. W tej konkurencji startowali również: Jan Sobkowiak, Bartosz Światek, Kacper Jasion, Jakub Kowalski oraz Paweł Żołyński, który również zaliczył swój pierwszy udany start.  W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt srebrny medal zdobyła Aleksandra Skorna, a brązowy Maja Kołodyńska, po za podium znalazła się Natalia Jamroz, która walkę o medal przegrała ze swoją koleżanką klubową.

W kolejnej kategorii wiekowej startował Adam Tomaszewski, który zdeklasował rywali i wywalczył złoty medal, trzeci w tej rywalizacji był Gracjan Graca. Miejsca na podium zabrakło dla Franciszka Kaliszuka. Z kolei dziewczęta zdobyły wszystkie krążki, brązowy przypadł Emilii Kochańskiej, srebrny Kornelii Jelonek, a złoty Kornelii Liwak. W kategorii młodzików najlepszy był Michał Halik.

Po długich oczekiwaniach do rywalizacji przystąpili seniorzy. Do startu przygotowywało się trzech zawodników, jednak ostre przygotowania przedstartowe i kontuzja jednego z nich, spowodowały, iż nasi seniorzy pojechali na zawody w dwójkę. Pomimo, iż posiadają dopiero żółte pasy walki toczyli w formie treningowej przewidzianej na pas niebieski. Ogromne zaangażowanie i duża determinacja pozwoliła naszym seniorom stoczyć walki na wysokim poziomie. W rezultacie brązowy medal przypadł Krzysztofowi Sobkowiakowi, a złoty medal Marcinowi Adamskiemu.

 

Dziękujemy wszystkim rodzicom, iż pomimo przedświątecznych przygotowań znaleźli czas i uczestniczyli w turnieju.