XV Ogólnopolski Puchar Dzieci - brązowy medal dla Magdy Porębskiej - 20.06.2016

XV Ogólnopolski Puchar Dzieci przeszedł do historii. W sobotę 20.06.2015 hala Podpromie w Rzeszowie zgromadziła blisko 1000 zawodników z 70 klubów z całej Polski. Jest to największa i jednocześnie najważniejsza impreza karate w Polsce. Drużyna naszego klubu liczyła w tym roku 16 osób: Karol Okoń, Magda Porębska, Ola Piasecka, Hubert Pietrzak- Rogala, Maja Kołodyńska, Kasia Krzepina, Ola Skorna, Janek Sobkowiak, Kuba Karczmarzyk, Mikołaj Adamski, Emilka Kochańska, Kornelia Liwak, Kornelia Jelonek, Dominik Olszczyński, Adam Tomaszewski, Piotrek Bilski. I tutaj jest już nasz pierwszy mały sukces, gdyż z roku na rok powoli zwiększa się liczba dzieci, które swoimi umiejętnościami i charakterem są gotowe do podjęcia rywalizacji na najwyższym poziomie. Startowaliśmy w konkurencji kata indywidualne, drużynowe oraz w konkurencji enbu dziewczynka/chłopiec. Po zakończonych startach można z pełną satysfakcją powiedzieć, że były to nasze najlepsze starty do tej pory, pod każdym względem zarówno technicznym jak i psychicznym. Zwłaszcza ten ostatni element odegrał tu bardzo ważną rolę, gdyż pomimo ogromnych emocji, stresu i znużenia związanego z długim wyczekiwaniem na start, można potwierdzić  że każdy z naszych karateków zostawił serce na macie, a oglądanie ich występów  to wielka przyjemność zarówno dla instruktora jak i rodziców.

 

Na podsumowanie dnia brązowy medal w konkurencji kata indywidualne wywalczyła w imieniu naszej drużyny i swoim własnym Magdalena Porębska, czego serdecznie Madzi gratulujemy bo jest to sukces, na który sobie ciężko zapracowała.  

 

Warto również wspomnieć, że czterokrotne zabrakło nam jednej wygranej walki, aby zdobyć kolejne medale, na miejscach 4-8 uplasował się Hubert Pietrzak-Rogala, w konkurencji liczącej 101 zawodników. W podobnej sytuacji znalazły się nasze obie drużyny enbu: Emilka z Mikołajem oraz Hubert z Mają, którzy rywalizowali w grupie liczącej blisko 40 par. Na tym samym poziomie walkę zakończyła rywalizację również drużyna dziewcząt w kata drużynowym.

 

Drodzy zawodnicy z wielką przyjemnością mogę powiedzieć, że jestem z Was niezmiernie dumna i cieszę się że nasza wspólna praca przynosi widoczne efekty. Pokazaliście, że macie charakter i klasę, że potraficie się maksymalnie skoncentrować w najbardziej stresujących momentach. Wszystko to jest wynikiem waszej ciężkie, systematycznej pracy. Cieszę, że umiecie pokazać pokorę ale i wolę walki, że stanowicie zgrany zespół, który może na siebie liczyć. Życzę Wam wytrwałości w treningach,  bo taką postawą będziemy mogli osiągnąć wspólnie wysokie cele.

Dziękuję również rodzicom, za nieustające wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu na zawody. 

Zapraszamy do galerii