XIII Puchar Polski Dzieci

W dniach 14 – 15.06.2013r. w Lublinie odbył się XIII Puchar Polski Dzieci - największa i najważniejsza impreza w kalendarzu wszystkich małych zawodników. Do Lublina zjechało ponad 1000 zawodników z 50 klubów całej Polski. Pomimo iż zawody odbywają się już po raz 13, dla większości naszej 9 osobowej drużyny (Mikołaj Adamski, Kornelia Jelonek, Jakub Karczmarzyk, Emilia Kochańska, Kornelia Liwak, Adam Tomaszewski, Hubert Pietrzak – Rogala, Aleksandra Skorna, Jan Sobkowiak) był to pierwszy występ na imprezie tej rangi.

Prezentacja klubów, uroczysta przysięga złożona przez zawodników i sędziów deklarujących przestrzeganie zasad rywalizacji w duchu fair play, odegrany hymn państwowy spowodowały, że nie jednemu z zawodników, rodzicom jak i trenerom przeszły ciarki po plecach. Rywalizacja toczyła się przez dwa dni na czterech matach, w trzech konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe i „pasowe”.

Pomimo, iż nie udało nam się przywieź do domu żadnego medalu możemy śmiało powiedzieć, że nasze występy był bardzo udane. Tym razem zabrakło nam rzeczywiście trochę sportowego szczęścia, ale nie poddajemy się i już teraz zaczynamy wspólnie myśleć nad startem w przyszłorocznym XIV Pucharze Polski Dzieci.

W tegorocznej edycji najdalej dotarły Kornelia Jelonek i Kornelia Liwak, którym zabrakło jednej wygranej walki, do tego aby zdobyć medal. W konsekwencji uplasowały się na miejscach 5-8, w swojej ponad 40 osobowej grupie startowej.

 

Dziękujemy zawodnikom za dobrą sportową postawę i walkę do końca oraz rodzicom za pomoc w opiece nad naszą kadrą.

 

Start zawodników w Pucharze Polski Dzieci był dofinansowany ze środków Miasta Oleśnicy.