VII Wiosenny Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Oleśnicy - 06.04.2019

Siódma edycja Wiosennego Turnieju Karate Tradycyjnego w Oleśnicy przeszła do historii. Blisko 420 zawodników z 24 klubów z różnych zakątków Polski zagościło na matach w Oleśnicy. Pierwsi goście z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Ryk i Dębicy zameldowali się w naszym mieście już w piątek, aby po długiej podróży i w pełni sił przystąpić do rywalizacji sportowej. W sobotę gdy pojawiły się pierwsze promienie słońca na niebie wiele drużyn już siedziało w autokarze, aby zdążyć na czas dojechać na nasze zawody. Dziękujemy ekipom za punktualne przybycie. Dla otuchy dodamy, że od bladego świtu nie spali również nasi niezawodni wolontariusze. Znakomicie zorganizowana, zdyscyplinowana i pełna energii drużyna dokładała wszelkich starań, aby hala sportowa przybrała nienaganny wygląd. O godz. 9.30 wszystko i wszyscy byli już gotowi, aby rozpocząć niesamowite widowisko sportowe. Główni aktorzy rozgrzewali się pod wodzą sensei Hanny Sobkowiak oraz DJa Kurpixa z jego nowatorskim podejściem treningowym, a sędziowie przypominali sobie najważniejsze zagadnienia techniczne pod bacznym okiem sensei Andrzeja Olecha.
Po rozgrzewce przeszedł czas na oficjalne otwarcie turnieju, podczas którego wręczyliśmy statuetkę Przyjaciela Klubu. W tym roku uhonorowaliśmy pana Jacka Chojeckiego, właściciela firmy Symar Travel, który od pierwszych wyjazdów organizowanych przez nasz klub podróżuje z nami po całej Polsce (w sumie blisko 25 tyś kilometrów!). Z tego miejsca po raz kolejny dziękujemy panu Jackowi za wieloletnią, owocną i wzorową współpracę i prosimy o więcej.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, który wsparł nas nie tylko swoją obecnością i honorowym patronatem, ale również ufundował puchary dla najlepszych klubów, za co serdecznie dziękujemy.
Następnie sędzia główny zawodów dał znak do rozpoczęcia rywalizacji. W tym roku tę rolę pełnił wspomniany już wcześniej Sensei Andrzej Olech – 6 dan, Kluczborski Klub Karate co stanowiło dla nas niesamowite wyróżnienie i jeszcze większe zobowiązanie organizatorskie, gdyż jest to osoba która wprowadziła sensei Anię do świata karate i doprowadziła z roli ucznia do roli instruktora.

Zaraz po oficjalnym otwarciu ruszyła licytacja materaca, podarowanego przez naszego sponsora i przyjaciela klubu firmę Polster. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tego wydarzania, gdyż cały dochód z licytacji został przekazany na działalność naszego Klubu! Zwycięzcy licytacji życzymy samych dobrych snów.

Maty w tym czasie rozgrzane były już do czerwoności, a szlaki przecierali zawodnicy z najmłodszych konkurencji wiekowych i stopniowych. I pomimo tego, że zwycięzca może być tylko jeden, na naszym turnieju nie było przegranych. Na każdego zawodnika po starcie czekał bowiem pakiet z licznymi prezentami przekazanymi i zakupionymi dzięki naszym sponsorom. W sumie na 3 matach zawodnicy rywalizowali w blisko 60 konkurencjach indywidualnych: kata i kumite oraz kata drużynowym i enbu.

Składamy serdeczne podziękowania firmom, które w tym roku wsparły organizację Wiosennego Turnieju Karate Tradycyjnego: Polster, INBATH.pl, Penny Gondek, Olima, Boramex, Danek, Food Care, Colian, KBA Automatic, Santanedr Consumer Bank Polska, Karmet, Red Hot Chili, Geodezja Sobkowiak, Bikini Oleśnica.

sponsorzy.jpg

Po starcie każdy z zawodników mógł udać się do holu hali, gdzie dla wszystkich czekało wiele atrakcji. Kawę, przekąski i posiłek regeneracyjny zapewniała obsługa z Hotelu Garden. Animacje, zabawy klockami i robotykę organizowała drużyna ze szkoły językowej Sky Blue Education. Błysk w oku każdego dziecka wywoływały balony z helem przygotowane przezBalony z helem Oleśnica. Pamiątki i gadżety zapewniało stoisko sklepu Sochin, no i nie mogło zabraknąć waty cukrowej.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim klubom, które w Oleśnicy rywalizowały w duchu fair play:
Akademie tradičního karate TJ Mesto Albrechtice
Akademie tradičního karate Zlaté Hory
Akademia Karate Głuchołazy
Akademia Karate Tradycyjnego Opole
Akademia Budo i Rozwoju Osobistego Zielona Góra
Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław
Dębicka Akademia Karate Tradycyjnego
Dolnośląska Akademia Karate
Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego
Klub Karate Kontra Żary
Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław
Klub Karate Tradycyjnego Polkowice - Lubin
Klub Karate Tradycyjnego z Wielunia
Klub Karate Tradycyjnego z Wołczyna
Klub Karate Tradycyjnego Ryki
Kluczborski Klub Karate
Krakowski Klub Karate Tradycyjnego
Ośrodek Kultury z Byczyny
Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego z Zamościa
Sento Kan Chocianów
Tomaszowski Klub Karate Tradycyjnego
Towarzystwo Sortowe Sokół Aleksandrów Łódzki
UKS KT Orzeł Września

Dziękujemy naszym wspaniały wolontariuszom, dzięki którym turniej przebiegał bardzo sprawnie.

Gratulujemy również naszym zawodnikom, którzy dzielnie walczyli na matach, prezentując swoje umiejętności i zdobywając cenne doświadczenie. W sumie zdobyliśmy 38 medali.

Medale dla naszego Klubu zdobyli:
Michalina Koper - złoty medal konkurencji kata indywidualne
Lisowski Robert - złoty medal konkurencji kata indywidualne
Nyga Emila - złoty medal konkurencji kata indywidualne
Żołądkowski Bartosz - złoty medal konkurencji kata indywidualne
Bugiel Karina - złoty medal konkurencji kumite indywidualne
Bilski Piotr - złoty medal konkurencji kumite indywidualne
K. Liwak, E. Kochańska, H. Dziki - złoty medal konkurencji kata drużynowe
M. Adamski, H. Pietrzak-Rogala - złoty medal konkurencji enbu
Michał Żołądkowski - srebrny medal konkurencji kata indywidualne
Nowak Ula - srebrny medal konkurencji kata indywidualne
Świtoń Maciej - srebrny medal konkurencji kata indywidualne
Cichy Matylda - srebrny medal konkurencji kata indywidualne
Szulc Dominika - srebrny medal konkurencji kata indywidualne
Dziki Hanna - srebrny medal konkurencji kata indywidualne
Pietrzak-Rogala Hubert - srebrny medal konkurencji kata indywidualne
Kochańska Emila - srebrny medal konkurencji kumite indywidualne
Jarosław Ptak - srebrny medal konkurencji kumite indywidualne
M. Adamski, H. Dziki - srebrny medal konkurencji enbu
Nyga Miłosz - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Wach Hanna - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Szulc Mateusz - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Wojtasik Jędrzej - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Waleczek Kamil - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Jaroń Monika - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Wojtasik Zofia - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Stoparek Mateusz - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Fabjan Karolina - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Waleczek Karolina - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Nosol Filip - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Świstek Igor - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Wyrwas Wojciech - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Bilski Piotr - brązowy medal konkurencji kata indywidualne
Sobkowiak Hanna - brązowy medal konkurencji kumite indywidualne
Kowalczyk Kacper - brązowy medal konkurencji kumite indywidualne
Marcin Adamski - brązowy medal konkurencji kumite indywidualne
H. Pietrzak-Rogala, M. Adamski, J. Karczmarzyk - brązowy medal konkurencji kata drużynowe
M. Cichy, H. Lisowski - brązowy medal konkurencji enbu
E. Kochańska, K. Kowalczyk - brązowy medal konkurencji enbu

 Zapraszamy do galerii