Tuzin medali z Krakowa i dobry występ na Lidze

To był naprawdę trudny weekend dla naszych zawodników. Przez dwa dni rywalizowaliśmy w oddalonych od siebie o 434 km halach w Krakowie i Żarach.

Do grodu Kraka wybraliśmy się na II Puchar Krakowa, aby w ponad ośmiuset osobowej obsadzie zawodników zaznaczyć swoją obecność. I udało nam się to wyśmienicie. Wszyscy nasi zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze, a połowa z nich wróciła późnym wieczorem do Oleśnicy z medalami. Złoto przywieźli Aleksandra Piasecka, Magdalena Porębska i Hubert Pietrzak- Rogala (kata indywidualne), srebrne medale zdobyliśmy we wszystkich możliwych konkurencjach: Kornelia Liwak i Hanna Dziki w kata indywidualnym, Piotr Bilski w kumite indywidulanym oraz drużyna Porębska, Piasecka, Dziki w konkurencji kata drużynowego. Brązowe medale do naszej kolekcji dorzucili Aleksandra Durlak, Amelia Grzesik, Matylda Cichy, Jakub Karczmarzyk, Bartosz Żołądkowski.

Po krótkim wypoczynku kolejnym wyzwaniem był start w II turnieju Małej Regionalnej Ligi Karate Tradycyjnego. Tym razem walczyliśmy w Żarach. Po seminarium, które przeprowadził dla nas sensei Sebastian Końcowik rozpoczęliśmy rywalizację w poszczególnych kategoriach o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej ligi. Wyniki tej rywalizacji znajdują się w albumie dotyczącym ligi, a kolejne spotkanie podsumowujące cykl odbędzie się w maju w Polkowicach.

Bardzo dziękujemy zawodnikom za ogromne poświęcenie i wytrwałość. Ten weekend był dla nas wyczerpujący, ale jednocześnie bogaty w nowe doświadczenia, które z pewnością przyniosą efekt w doskonaleniu naszego karate.


Zapraszamy do galerii