Srebrna sobota okraszona złotem

W dniu 03.06.2017 zawodnicy Klubu Sportowego Hikari Oleśnica wzięli udział w XVII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci, który odbył się w Łodzi. Nasza 21 osobowa reprezentacja spisała się bardzo dobrze przywożąc 5 medali.

Nasze sukcesy rozpoczęli chłopcy z kata drużynowego (Hubert Pietrzak-Rogala, Mikołak Adamski, Jakub Karczmarzyk), którzy musieli udowodnić swoją wysoką formę również w kontekście zeszłorocznego Pucharu, na którym zajęli czwarte miejsce. Tym razem po awansie do finału spisali się znakomicie zdobywając srebrny medal. Kolejny raz cieszyliśmy się również dzięki udziałowi w konkurencji drużynowej. Tym razem chłopcy w konkurencji en-bu (Mikołaj Adamski, Hubert Pietrzak-Rogala) wywalczyli miano drugiej pary w Polsce.

Później przyszedł czas na sukcesy w konkurencjach indywidualnych. Na drugim stopniu podium stanęła nasza najmłodsza zawodniczka Matylda Cichy pokonując blisko 50 zawodniczek w swojej kategorii. Swoją wysoką formę w występie indywidualnym potwierdził Hubert Pietrzak-Rogala zdobywając podczas tegorocznego Pucharu swój trzeci srebrny medal ulegając nieznacznie w finale zawodnikowi z Niepołomic. W ostatniej konkurencji Pucharu pojawiła się dla nas przysłowiowa „wisienka na torcie”. Cztery wcześniejsze srebrne medale złotem okrasiła Hanna Dziki, która była najlepsza w konkurencji kata indywidualne.

Pozostali zawodnicy również spisali się bardzo dobrze, kilkukrotnie przegrywając walki o wejście do strefy medalowej. Na tym Pucharze wyjątkowo często do pełni szczęścia brakowało tylko jednej chorągiewki uniesionej w naszą stronę!

Mimo, że ciężko przełknąć gorycz porażki, myślę że gdy opadną emocję będziemy mogli ten Puchar uznać za udany. Pokazaliśmy, że mimo iż jesteśmy małym klubem potrafimy przygotować się i rywalizować jak równy z równym na arenie ogólnopolskiej. Nasi zawodnicy pokazali prawdziwego ducha walki!

Skład reprezentacji KS Hikari Oleśnica na XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci: Mikołaj Adamski, Jakub Banaś, Xavier Becker, Matylda Cichy, Zuzanna Cichy, Aleksandra Durlak, Hanna Dziki, Amelia Grzesik, Mieszko Jaworski, Jakub Karczmarzyk, Maja Kołodyńska, Katarzyna Krzepina, Adrianna Kurzyńska, Hubert Lisowski, Filip Nosol, Aleksandra Piasecka, Hubert Pietrzak – Rogala, Magdalena Porębska, Aleksandra Skorna, Hubert Wojciechowski, Bartosz Żołądkowski.

Dziękujemy zawodnikom i rodzicom za zaangażowanie w organizację wyjazdu do Łodzi.

Dziękujemy również Urzędowi Miasta Oleśnica za dofinansowanie koszulek dla naszych reprezentantów.

 

 Zapraszamy do galerii