Puchar z brązu przyjechał do Oleśnicy

XIV Puchar Polski Dzieci przeszedł do historii. Największa impreza sportowa, która zgromadziła blisko 850 zawodników z 58 klubów z całej Polski, odbyła się w tym roku w Warszawie. Nasz team liczył 13 osób (Mikołaj Adamski, Kornelia Jelonek, Kuba Karczmarzyk, Emilka Kochańska, Maja Kołodyńska, Kasia Krzepina, Kornelia Liwak, Dominik Olszczyński, Hubert Pietrzak – Rogala, Magda Porębska, Ola Skorna, Janek Sobkowiak, Adam Tomaszewski). Z roku na rok powiększa się skład naszego zespołu, ale jednocześnie wraz z liczbą zawodników podnosi się nasz poziom techniczny. Startowaliśmy w konkurencjach kata indywidualnego, kata drużynowego dziewcząt oraz wystawiliśmy trzy drużyny enbu (dwie pary chłopiec/dziewczynka i jedną chłopiec/chłopiec).

Nasi zawodnicy zakończyli swoje starty indywidualne na etapie ćwierćfinałów lub w obrębie 16 co na konkurencje liczące 60 i więcej zawodników jest bardzo dobrym wynikiem. Nie raz zabrakło nam jednej zwycięskiej walki, żeby znaleźć się w strefie medalowej.

Pod koniec zawodów rozpoczęły się długo wyczekiwane starty drużynowe. Nasza cierpliwość została wynagrodzona. Maja i Hubert debiutujący w konkurencji enbu wywalczyli dla nas pierwszy w historii klubu medal Pucharu Polski Dzieci, zajmując w finale III miejsce. Serdecznie im gratulujemy, bo to ich wielki sukces, ale jednocześnie warto podkreślić, że wywalczony przez nich Puchar jest naszym wspólnym sukcesem klubowym do którego swoją cegiełkę dołożył każdy z zawodników.

Nasze pozostałe drużyny również wypadły bardzo dobrze. Emilia i Mikołaj, Janek i Kuba oraz trójka kata drużynowego (Emilia, Kornelia, Kornelia) musiały się zmierzyć w swojej konkurencji ze starszymi zawodnikami, bardziej zaawansowanymi w treningu karate. Ich występy to dobry prognostyk na przyszłość dający nadzieję, że w kolejnej edycji Pucharu z pewnością włączymy się do walki o medale.

Wyjazd na Puchar Polski Dzieci był nagrodą dla zawodników za ciężką i systematyczną pracę jaką podejmowali przez cały rok szkolny na treningach. Był to nasz najlepszy start z dotychczasowych w tej imprezie. Pokazaliśmy bardzo dobrą technikę, wolę walki i jednocześnie pokorę z jaką podchodzimy do naszych występów. Z zawodów każdy przywiózł nowy bagaż doświadczeń i pamiątkowy medal za udział.

Hikari Team jestem z Was bardzo dumna i cieszę się, że mogę z Wami pracować na co dzień. Dla mnie wszyscy jesteście drużyna na medal - Anna Koper

Za tydzień kolejny sprawdzian, w piątek przystępujemy do egzaminów na stopnie uczniowskie. Może pojawią się u nas pierwsze zielone pasy i w sobotę na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży będziemy mogli wystartować w nowych kategoriach stopniowych.

Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy jak zwykle mocno nas wspierają i pomagają na każdym kroku.