Puchar Polski w Kumite Drużynowym

W minioną sobotę nasi zawodnicy debiutowali w Pucharze Polski w Kumie Drużynowym – Mazovia Cup. Nasi juniorzy- Mikołaj Adamski oraz Piotrek Bilski wraz z Maksymilianem Bojarowskim i Jędrzejem Misiaszkiem z Klub Karate Tradycyjnego Polkowice-Lubin reprezentowali Dolnośląski Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego, natomiast dziewczyny - Emilia Kochańska oraz Hanna Sobkowiak uzupełniły skład Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego.

Było to dla nas niezwykle cenne doświadczenie! W przyjemnej atmosferze i przy bardzo profesjonalnej organizacji turnieju stoczyliśmy kilkanaście pojedynków sprawdzając swoje przygotowanie fizyczne i mentalne.

Chłopaki dobrze spisywali się podczas swoich występów, jednak ich konkurenci byli bardzo silni i nie pozwolili nam na rozwinięcie skrzydeł na macie. W konsekwencji zakończyliśmy starty w fazie grupowej. To była bardzo dobra lekcja karate, która pozwoli nam na wyciągnięcie dobrych wniosków na przyszłość.

Z kolei dziewczyny pod wodzą doświadczonego już w tym turnieju senseia Radoslaw Niziołek w składzie z Martą Czapką oraz Małgorzatą Pawluk, po bardzo emocjonujących walkach eliminacyjnych dotarły do finału, gdzie nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięskiego tytułu i pokonały w pięknym stylu drużynę z Aleksandrowa Łódzkiego. Należy wspomnieć, że to dla drużyny juniorek z Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego nie pierwszy sukces na arenie ogólnopolskiej. Tym bardziej było nam niezmiernie miło wystartować u boku tak doświadczonych zawodniczek i dołożyć swoją cegiełkę do zwycięstwa.

Zapraszamy do galerii