Pomagaliśmy walcząc na macie

W dniu kobiet 8 marca reprezentacja naszego klubu była z wyjątkową kobietą – Anetą Zatwarnicką – zawodniczką i instruktorką karate tradycyjnego. Wybraliśmy się do Krakowa, aby walczyć z zawodnikami z innych klubów w turnieju charytatywnym nie przeciwko sobie, ale RAZEM DLA ANETY, która znalazła się w ciężkiej sytuacji życiowej z powodu choroby.

Pokazaliśmy, że bycie karateką to coś więcej niż tylko uprawianie tego sportu. Jednocząc się w pomocy naszej koleżance udowodniliśmy, że bycie karateką to również umiejętność współpracy i dzielenia się tym, co mamy najlepsze. Działając wspólnie przekazaliśmy Anecie pozytywną energię i naszą wolę walki – powiedział Paweł Janusz, organizator turnieju z AKT Niepołomice.

Turniej odbył się w Centurm Handlowym Plaza w Krakowie, uczestniczyło w nim ponad 300 zawodników z siedemnastu klubów. Całość dobrowolnej opłaty startowej zostanie przekazana na rehabilitację Anety.

Zdobyte przez nas miejsca nie są ważne, ponieważ każdy ze startujących był w tym dniu zwycięzcą, który zasłużył i otrzymał złoty medal. Najważniejsze, że byliśmy, walczyliśmy i pomogliśmy. Każdy z naszych zawodników dał z siebie wszystko.

Oprócz samego startu w zawodach wzięliśmy udział w specjalnym pokazie, w którym uczestniczyli wszyscy zebrani karatecy, podziwialiśmy zmagania najlepszych w Polsce seniorów i młodzieżowców, otrzymaliśmy wykaligrafowane po japońsku nasze imiona, obejrzeliśmy „friends training” prowadzony przez Annę Lewandowską i Adriannę Palkę.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i zawodnikom za udział w tak wyjątkowym wydarzeniu. Już po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się zmobilizować i zjednoczyć dla szlachetnego celu. Sensei Anecie, życzymy dużo siły, wytrwałości i woli walki.

Trzymamy kciuki, jesteśmy z Tobą Anetko!


Szczegóły dotyczące historii Anety Zatwarnickiej oraz możliwości pomocy można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/anetazatwarnicka