Podsumowanie Szlachetnej Paczki

Jesteście wspaniali !!!

Dziękujemy !!!

 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest

 i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II

 

Nasz Klub w tym roku po raz pierwszy postanowił przyłączyć się to akcji Szlachetna Paczka. Zapoznaliśmy się z regulaminem akcji, wybraliśmy rodzinę z naszej okolicy, której chcieliśmy pomóc i ruszyliśmy do dzieła. Troszkę się obawialiśmy czy uda nam się zorganizować tak wiele rzeczy, które wymienione były w potrzebach rodziny. Wiedzieliśmy, że na pewno znajdą się osoby, które będą chciały nas wesprzeć w tej inicjatywie, ale zaangażowanie i liczba darów, które zabraliśmy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się bardzo, że z tak wspaniałymi ludźmi możemy współpracować. Pomimo, że każdy z Was ma mnóstwo własnych potrzeb, pokazaliście jakie wielkie jest Wasze serce dzieląc się tym co macie. Nie ma znaczenia ile kto mógł podarować, bowiem WSPÓLNIE stworzyliśmy naprawdę Wielkie Dzieło.

 

Drodzy Klubowicze jesteście ludźmi Wielkiego serca, którzy nie są zamknięci i obojętni na to co dzieje się dookoła, lecz przeciwnie wrażliwi, empatyczni, wnoszący światło w szarą codzienność i przywracający wiarę w dobro człowieka. Cieszymy się, że tak wiele indywidualności tworzy zgrany zespół Klubu Sportowego Hikari Oleśnica.

 

Anna i Łukasz Koper

 

Poniżej podsumowanie Naszego Dzieła przez organizatorów i obdarowaną rodzinę:

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

Rodzina była bardzo zaskoczona ilością prezentów, które powoli wnosiliśmy do mieszkania. Nie spodziewała się tak ogromnej liczby paczek. Pani Kasia bardzo ucieszyła się z pieluch przeznaczonych nie tylko dla Roksany, ale także dla najmłodszego, jeszcze nienarodzonego członka Rodziny. Kuba znajdując piłkę do nogi od razu musiał ją wypróbować, Klaudia znalazła torbę na ramię, mówi, że była ona dokładnie taka, jaką sobie wymarzyła. Pan Wiesław cały czas cierpliwie czekał, żeby sprawdzić co jest w największych pudłach. Nie mógł uwierzyć, że jest to łóżko. Mówił, że jeszcze tego samego dnia zostanie złożone.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Chciałabym podziękować za wspaniałą współpracę przy tworzeniu prezentu dla Rodziny. Mam nadzieję, że w następnym roku także się spotkamy przy pracy nad projektem oraz, że przygotowanie paczki sprawiło Państwu tyle radości co mi patrzenie na radość Rodziny. Od siebie napiszę jeszcze, że życzę Państwu wesoło spędzonych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny oraz udanego Sylwestra, aby powitać Nowy Rok z jeszcze lepszymi pomysłami na pomoc innym ;)

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Rodzina chciałaby przekazać podziękowania dla wszystkich, którzy tworzyli tę paczkę oraz życzyć Wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie i udanego sylwestra, aby w Nowy Rok wejść z pozytywnym nastawieniem.

 

W sumie oddaliśmy 15 paczek, które zawierały:

- Łóżko piętrowe, Materace, Komplety pościeli

- Pieluchy, Chusteczki nawilżone

- Środki higieniczne (mydła, żele, szampony, pasty do zębów, itp.)

- Środki czyszczące (płyny do mycia naczyń, mleczka czyszczące, itp.)

- Artykuły spożywcze (kasza, ryż, makarony, mąka, cukier, sól, płatki owsiane, kawa, herbata, kakao, saszetki instant, przetwory warzywne, majonezy, musztardy, oleje, powidła, przyprawy, soki, konserwy mięsne i rybne, itp.)

- Słodycze (ciastka, batony, czekolady, chrupki, itp.)

- Obuwie, spodnie dresowe, nosidełko

- Torbę na ramię, piłkę nożną, zabawki, bajki, gryzak

- Artykuły szkolne

 

Nasza paczka przed...

i po spakowaniu.