Półkolonie zimowe 2023

Za nami dwa tygodnie niesamowitych wrażeń. Multisportowe półkolonie dobiegły końca, pozostawiając po sobie ciekawe wspomnienia, nadwyżkę formy oraz parę gadżetów własnoręcznie wykonanych na warsztatach kreatywnych. Ale może po kolei. Na tegorocznych półkoloniach zimowych mieliśmy okazję rozwijać naszą sprawność ruchową na wielu płaszczyznach. Zaczynając od najbliższych naszym sercom treningów karate, za które chcieliśmy wszystkich bardzo pochwalić. Niesamowite zaangażowanie, chęć nauki i rozwoju spowodowała, że każdy wskoczył na kolejny poziom w swoim rozwoju technicznym. Szczególne brawa dla nowicjuszy, którzy bardzo szybko opanowali nowe umiejętności.
 
Trening karate oznaczał rozgrzewkę przed całym dniem, a dalej unihokej, piłka nożna, piłka koszykowa, kręgle, pojedynki archry tag, strzelanie z łuku do celu, pojedynki międzynarodowe itd.
Po wojażach na sali ruszaliśmy na dalsze przygody oczywiście sportowe: w okresie zimowym nie mogło zabraknąć lodowiska – po pierwszych zajęciach na lodzie można śmiało powiedzieć, że każdy opanował umiejętności poruszania się po nim, gra miejska „śladami oleśnickich placów zabaw dostarczyła nam wielu ciekawych informacji o mieście. Szaleństwo w Loopy’s World to kolejna atrakcja, która wymagała wiele ruchu i dała mnóstwo radochy. Byliśmy również w kinie, a film „Bella i Sebastian nowe pokolenie” wywołał wiele wzruszeń i radości.
W repertuarze naszych aktywności nie mogło zabraknąć również basenu, gdzie zabawom, zjazdom i robienia kata w wodzie nie było końca.
 
Zadania sportowe uzupełnialiśmy działaniami z motoryki małej podczas zajęć kreatywnych, a tam działo się… Własnoręcznie zbudowaliśmy drewniane katapulty oraz helikopter z rurek piankowych podczas warsztatów knock knock, uszyliśmy zwierzęta z filcu, zrobiliśmy ozdoby w masy solnej, pompony, pomieszaliśmy kilka środków spożywczych wywołując różne reakcje chemiczne, oraz niezliczone prace z koralików.
 
Dziękujemy wszystkim uczestnika za wzorową postawę i niezliczone pokłady energii do działania, a rodzicom za zaufanie.
Zapraszamy na kolejne aktywności klubowe.