Obóz zimowy Hikari - Brenna 2018

W dniach 13-20.01.2018 zawodnicy Klubu Sportowego Hikari Oleśnica przebywali na organizowanym po raz pierwszy obozie zimowym w Brennej. Mimo, że aura przypominała raczej wiosenną udało nam się skorzystać również z atrakcji typowo zimowych.

Dzień jak zwykle na obozach zaczynaliśmy od zaprawy porannej, którą tylko jednego poranka odpuściliśmy, ale góra na której znajdował się nasz ośrodek została przez nas niejednokrotnie pokonana. Po orzeźwiającej pobudce śniadanie jedliśmy ze smakiem, a zaraz po tym najtrudniejszy czas na obozie niemal dla wszystkich pokoi czyli konkurs czystości, który niemal codziennie przypominał świąteczne porządki. Reszta dnia to już z górki. Trening karate w dwóch grupach zaawansowania skoncentrowany w dużej mierze na doskonaleniu formy kumite i ćwiczeniach siłowych. Po treningu udało nam się pojeździć na koniach pod opieką pani instruktor, która pokazała nam, jak wiele ćwiczeń można wykonać podczas przejażdżki, od głaskania konia, przez klaskanie stopami, jazdę na stojąco, leżąco przodem, tyłem i bokiem poprzez jazdę siedząc tyłem itp. Jednak największą frajdę sprawiała nam jazda kłusem.

Graliśmy też w piłkę nożną na boisku, zjeżdżaliśmy na jabłuszkach, rozegraliśmy ligę hokejową, w której bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Francji, rozegraliśmy Turniej Czerech Skoczni czy byliśmy pionkami w grze planszowej, którą sami sobie wymyśliliśmy.

Po obiedzie przychodził czas na aktywności zimowe. Byliśmy na łyżwach oraz korzystaliśmy z uroków kompleksu narciarskiego Cienków w Wiśle Malince, gdzie pod okiem Szkoły Narciarskiej SkiCarv stawialiśmy pierwsze kroki i doskonaliliśmy swoje umiejętności na nartach.

Po powrocie kolację zjadaliśmy prawie z talerzem i żeby mieć pewność, że jesteśmy na obozie karate ubieraliśmy kimona i walczyliśmy na dojo z samym sobą i techniką, aby stawać się co raz lepszym karateką. Ważną rolę podczas treningu oprócz naszego ciała odgrywała nasza głowa, która pomimo zmęczenia ciągnęła nas do mocnej i owocnej pracy. I w tym miejscu należą się słowa uznania dla naszych zawodników, którzy pokazali, że mają waleczny charakter i są wstanie przełamać wszelkie trudności.  Duże brawa dla Was za wytrwałość.

Na zakończenie obozu odbył się turniej karate, w którym nasi zawodnicy startowali w konkurencji fukugo tocząc rundę kata i kumite w systemie każdy z każdym, a liczba zdobytych punktów ze wszystkich walk decydowała o miejscu w klasyfikacji generalnej. Trzeba przyznać, że to co działo się na macie niejednokrotnie bardzo miło zaskoczyło nas instruktorów jak i pewnie samych startujących. Cieszymy się, że te 7 dni tak mocno zmieniło karate naszych zawodników.  

Składamy ogromne podziękowanie senseiowi Radkowi za mocne treningi, bardzo dobrze wytłumaczone zasady i zaangażowanie z jakim pracował z nami, a także za pozytywną energię, dyscyplinę i poczucie humoru.

Dziękujemy panu Jackowi za szczęśliwą podróż oraz pomoc przy organizacji zajęć narciarskich.

Dziękujemy pracownikom ośrodka Hucuł za gościnę, wyrozumiałość i pyszne jedzenie.

Dziękujemy rodzicom za zaufanie i powierzenie nam swoich dzieci pod opiekę.

Zapraszamy na kolejne aktywności przygotowane przez nasz klub.

 Zapraszamy do galerii