Obóz sportowy Winter Games - Nowa Ruda 2013

Już po raz trzeci karatecy Naszego Klubu postanowili spędzić czas ferii na ciężkiej pracy treningowej. Tym razem wraz z karatekami z KKT Kobu Wrocław i zawodnikami klubu piłkarskiego Forza Wrocław wyjechaliśmy do Nowej Rudy.

Wspaniała atmosfera sportowa towarzyszyła wszystkim zawodnikom od samego początku obozu. Pomimo dużej liczby treningów, które przecież odbywały się dwa razy dziennie, przeplatanych dla odmiany innymi zajęciami sportowymi, każdy bez chwili zawahania był zwarty i gotowy do pracy.

Tegoroczny obóz przebiegał w duchu rywalizacji „Winter Games”. Każdy moduł wylosował kraj, który musiał godnie reprezentować w różnych konkurencjach tj. lidze hokejowej, kalamburach, konkursie rysunku. Naszym zawodnikom przypadły w udziale: chłopcom – USA, a dziewczynkom - Japonia. W  ogólnym rozrachunku turniejowym minimalnie wygrały USA, które jak się okazało zwyciężyły również w konkursie czystości.  

Wieczorami, aby zregenerować zmęczone mięśnie korzystaliśmy z basenu. Była to fantastyczna okazja, aby odwdzięczyć się instruktorom za wycisk na treningach – w walce wszyscy na jednego.

Na zakończenie obozu odbył się tradycyjnie turniej karate oraz egzaminy na stopnie uczniowskie.

A ostatniej nocy, nieznani do tej pory sprawcy, wymalowali nie wiadomo czym i dlaczego buzie wszystkim obozowiczom i żeby tego było mało powiązali im wszystkie buty. Dochodzenie trwa…

Dziękuję za fantastyczną sportową postawę.