Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym - 4-5.06.2022 Zielona Góra

Za nami jeden z najtrudniejszych startów. W weekend mierzyliśmy się na matach w Zielonej Górze podczas rozgrywanych tam Mistrzostw Polski juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów w Karate Tradycyjnym. Z winnego grodu wracamy z tytułem Mistrzyni Polski Oliwii Karolewskiej i ogromnym bagażem doświadczeń.

Nasz klub reprezentowali Matylda Cichy, Zofia Gozdek, Hubert Wojciechowski, Hubert Pietrzak – Rogala, Oliwia Karolewska, Hanna Dziki, Emilia Kochańska, Piotr Bilski, Nikita Buzinskiy i Kacper Kowalczyk.

Dla Matyldy, Zosi i „Wojciecha” był to pierwszy start w zawodach tej rangi w nowych kategoriach wiekowych. Cała trójka walczyła bardzo dobrze jednak musieli uznać wyższość rywali, ale zapewne zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych startach.

W pierwszym dniu zawodów startowali również Hubert i Oliwia zdecydowanie bardziej doświadczeni zawodnicy. Hubert zaprezentował się bardzo dobrze, swoje starty zakończył na etapie ćwierćfinałów, prezentując wysoki poziom techniczny. Oliwia natomiast udowodniła, że nie ma sobie równych i sięgnęła po kolejny do kolekcji złoty medal w konkurencji kata indywidualne.

W drugim dniu zawodów startowali nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy, którzy mierzyli się w kategorii młodzieżowców. Poziom w tej grupie był niezwykle wyrównany, a o zwycięstwie decydowała często dosłownie jedna chorągiewka, o czym niejednokrotnie przekonała się chociażby Hania Dziki. Grupa ta wróciła z zawodów z wielkim niedosytem widząc, że sukces w poszczególnych konkurencjach znajdował się w ich zasięgu. Jednak co nas nie zabije to nas wzmocni i z pokorą i złością sportową wracamy do pracy nad swoim karate, świętując złoty medal Oliwii.


Zapraszamy do galerii