Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym - 17.06.2018 Opole

Mamy w Klubie Wojowników!

Po raz drugi zawodnicy Naszego Klubu wzięli udział w najważniejszym wydarzeniu karate tradycyjnego w kraju jakim są Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów w Karate Tradycyjnym. Nasi zawodnicy w składzie: Hania Dziki, Karina Bugiel, Jakub Karczmarzyk, Mikołaj Adamski, Piotrek Bilski, Kornelia Liwak , Emilka Kochańska i Hania Sobkowiak mierzyli się w tym roku w wszystkich konkurencjach indywidualnych i drużynowych tj. kata indywidulane, kumite indywidualne, fukugo, kata drużynowe, enbu i kumite drużynowe.

Pomimo, że nie udało im się wywalczyć żadnego medalu, ich walki dostarczyły niemal śmiertelnej dawki emocji. Walczyli znakomicie pokazując dojrzałe karate, ale i ogromną determinację i wolę walki, niejednokrotnie zaskakując samych siebie.

Warto wspomnieć, że swój debiut w tych zawodach zaliczyli: Hania Dziki, Karina Bugiel, Jakub Karczmarzyk oraz Mikołaj Adamski. Kubie w eliminacjach zabrakło kilku dziesiętnych punktu, aby przeskoczyć jedną pozycję wyżej i awansować do dalszej rundy. Mikołaj po przejściu dwóch rund kumite w trzeciej walce o ćwierćfinał uległ zawodnikowi po dobrze stoczonym pojedynku przez wskazanie sędziów. W parze z Emilką wystartował również w konkurencji enbu gdzie awansowali do finałowej „ósemki”, plasując się ostatecznie na 7 pozycji.
Karina i Hania Dziki startowały w kilku konkurencjach. Najbliżej walki o medale toczyły pojedynki wraz z Emilką i Hanią Sobkowiak w konkurencji kumite drużynowe, gdzie po bardzo emocjonujących walkach w dogrywce uległy drużynie z Torunia.

Po raz drugi z kolei w imprezie tej rangi wystartował Piotrek oraz Kornelia, Emilka i Hania Sobkowiak, którzy swoją postawą potwierdzili większe doświadczenie i obycie na macie. Kornelii po bardzo dobrych prezentacjach kata zabrakło niewiele, aby awansować do finałowej „ósemki” zawodów. Emilka z kolei po bardzo dobrych pojedynkach w konkurencji kumite dotarła do ćwierćfinału a ostatnią walkę przed wejściem do strefy medalowej przegrała jednym punktem, w konsekwencji plasując się na miejscu 6. W podobnej sytuacji znalazła się Hania Sobkowiak, która po znakomitej rundzie kumite oraz kitei dotarła do ćwierćfinałów i ostatnią rundę również po bardzo dobrej walce przegrała ze zwyciężczynią całej konkurencji. W konsekwencji uplasowała się na miejscu 7.

Najbliżej medalu znalazła się nasze dziewczęta w konkurencji kata drużynowego. Po dwóch rundach dotarły do finałowej „czwórki” gdzie zaprezentowały kata enpi oraz bunkai na bardzo wysokim poziomie, jednak w konsekwencji uplasowały się tuż za podium.
Bardzo dobrze zaprezentował się Piotrek, który w rundzie kata w swojej grupie eliminacyjnej uplasował się na miejscu 5. W rundzie kumite po bardzo dobrej walce uległ przeciwnikowi po karze punktowej.

Podsumowując, trzeba przyznać, że nasi zawodnicy spisali się podczas Mistrzostw bardzo dobrze. Jestem z Was wszystkich bardzo dumna bo naprawdę bardzo mocno przepracowaliśmy ten sezon, w zupełnie innym rytmie treningowym niż miało to miejsce jeszcze całkiem niedawno w konkurencjach dziecięcych. A fakt, że pojawiliśmy się na tej imprezie i to z taką mocą świadczy tylko o tym, że mamy w Klubie bardzo waleczną i charakterną młodzież. Emocję po turnieju nie opadły do tej pory co świadczy o bardzo dobrym widowisku. Życzę Wam, aby nie zabrakło Wam wytrwałości do dalszej pracy nad swoim karate i sięgania po coraz wyższe cele.


Zapraszamy do galerii