Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym - 11.10.2020 Włocławek

W miniony weekend we Włocławku zostały rozegrane XXXI Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Nasz Klub reprezentowało 9 zawodników (Hania Dziki, Oliwia Karolewska, Karina Bugiel, Emilia Kochańska, Kornelia Liwak, Jakub Kowalczyk, Kacper Kowalczyk, Mikołaj Adamski, Jakub Karczmarzyk), a ich starty dostarczyły nam wielu sportowych emocji.
 
Już w pierwszej konkurencji rozpoczynającej starty jak burza przez eliminacje, aż do samego finału przeszła Oliwia, nie pozostawiając nikomu złudzeń pokazała, że kata w jej wykonaniu jest najlepsze w Polsce. W tej samej konkurencji bardzo dobre występy zaliczyli Kornelia i Jakub Karczmarzyk, jednak w bardzo mocno obsadzonej grupie musieli uznać wyższość rywali. Kolejne rozgrywane konkurencje to konkurencja kata drużynowego dziewcząt i enbu kobieta/ mężczyzna. Nasze dziewczyny w składzie Oliwia, Emilka i Hania spisały się na medal, a konkretnie na brązowy medal. Z kolei nasza para enbu Emilka Kochańska i Kacper Kowalczyk po swoim występie awansowali do finału i tam ostatecznie uplasowali się tuż za podium.
 
W sesji popołudniowej mieliśmy okazje podziwiać rywalizację w konkurencji kumite. A tu działy się niesamowite rzeczy i emocjonujące pojedynki. Do ćwierćfinału w kategorii juniorów awansowali Hania Dziki, Emilka Kochańska, Kacper Kowalczyk i Jakub Kowalczyk. Plasując się tam na miejscach 6-7. Konkurencja ta wywołała lekki niedosyt wśród naszych zawodników, co odbili sobie w konkurencji drużynowej. Drużyna chłopaków po widowiskowych pojedynkach dotarła do finału i wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski, z kolei dziewczyny zdobyły brązowy medal.
 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo udanych startów.