Mistrzostwa Polski i Ogólnopolski Puchar Dzieci - 12-13.06.2021 Warszawa

W sobotę i niedzielę zawodnicy naszego klubu startowali w najważniejszych imprezach sportowych w kraju w Mistrzostwach Polski i Ogólnopolskim Pucharze Dzieci.
 
Pomimo, że starty w takich zawodach są niezwykle trudne ze względu na dużą liczbę startujących oraz ich wysoki poziom techniczny to nasza drużyna pokazała, że może walczyć na równi ze wszystkimi.
W Mistrzostwach Polski wywalczyliśmy w sumie 5 medali. Mistrzem Polski w kumite indywidualnym młodzieżowców został Kacper Kowalczyk, po złoty medal i tym samy tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych sięgnęła Oliwia Karolewska. Oliwia pokazała na zawodach, że jest wszechstronną zawodniczką i do złota dorzuciła srebrny medal w konkurencji fukugo oraz brązowy w konkurencji kumite indywidualne. Ponadto nasza męska drużyna w składzie: Mikołaj Adamski, Jakub Kowalczyk i Jakub Karczmarzyk w konkurencji kumite drużynowe sięgnęła po brązowy medal udowadniając po raz kolejny, że wcześniejsze medale z imprez docelowych nie były dziełem przypadku.
 
Na uwagę zasługują również starty Hani Dziki, Emilki Kochańskiej i Piotrka Bilskiego, którym zabrakło odrobinę szczęścia i odpadli w ostatnich walkach przed strefą medalową.
Następnego dnia swoje pojedynki na macie toczyli zawodnicy w kategoriach dziecięcych. Nasza drużyna wywalczyła dwa brązowe medale: Robert Lisowski w konkurencji kata indywidualne i Hubert Wojciechowski w konkurencji kumite indywidualne.
 
Pozostali zawodnicy również walczyli znakomicie, jednak musieli uznać wyższość rywali. Nie mniej jednak jestem niezmiernie dumna z naszej drużyny - pokazali ducha walki i ducha zespołu wzajemnie wspierając się na startach.
Nasza reprezentacja Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci: Jakimowicz Kamila, Kania Lena, Nowak Urszula, Jaroń Monika, Wojciechowski Hubert, Cichy Matylda, Nyga Miłosz, Rosiak Joanna, Biłyk Tymon, Żołądkowski Michał, Stoparek Antoni, Gozdek Zofia, Koper Michalina, Lisowski Robert.
Dziękuję rodzicom za nieoceniona pomoc w organizacji wyjazdu i wsparcie podczas wszystkich aktywności i przygotowań, bez Was wiele rzeczy nie byłoby możliwych.

 

Zapraszamy do galerii