Mistrzostwa Europy i Puchar Europy Dzieci - 4-6.10.2021 Katowice

Za nami dwie najważniejsze imprezy sportowe roku. W dniach 4-6.10.2021 w katowickim Spodku rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy karate w Europie podczas rozgrywanych tam Mistrzostw Europy i Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym i Karate Fudokan.

Nasza drużyna w składzie Matylda Cichy, Robert Lisowski, Antek Stoparek, Hubert Wojciechowski, Oliwia Karolewska, Hania Dziki, Emilka Kochańska, Kacper Kowalczyk, Mikołaj Adamski, Jakub Karczmarzyk podczas tych trzech dni dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji sportowych.

Jako pierwsza rywalizację rozpoczęła grupa dziecięca: Matylda, Antek, Robert i Hubert. Pojedynki toczyliśmy w konkurencji kata i kumite. Pomimo tego, że udało nam się przebrnąć walki eliminacyjne, w ostateczności musieliśmy w walce o medale uznać wyższość przeciwnika. Do strefy medalowej zabrało bardzo niewiele bowiem swoje występy kończyliśmy najczęściej na wysokości ćwierćfinałów. Mimo braku materialnego efektu w postaci medalu naszym najmłodszym reprezentantom należą się ogromne gratulacje bo pokazali prawdziwego ducha walki, dużą determinację i jak na swój wiek dojrzałość startową. Walczyliśmy w najliczniejszych kategoriach wiekowych liczących ponad 50 osób. Mieliśmy możliwość porównania swojego karate z zawodnikami z Czech, Ukrainy, Rumuni, Macedonii, Litwy czy Włoch. Ciężka praca, którą włożyli w przygotowania na pewno prędzej czy później przyniesie pożądane efekty.

 

W kolejnych dniach rywalizacje na matach toczyli kadeci i juniorzy.
Ogromne emocje, widowiskowe walki i spektakularne zwycięstwa przyniosły w sumie aż 13 medali!

Indywidualnie medale zdobyły:
Oliwia Karolewska:
Złoty medal w konkurencji Kata ind. Kadetów – WTKF

Złoty medal w konkurencji Fukugo Kadetów – WTKF
Złoty medal w konkurencji Kata ind. Kadetów – WTKU
Brązowy medal w konkurencji Fukugo Kadetów – WTKU

Hania Dziki:
Złoty medal w konkurencji Kumite ind. Juniorów – Karate Fudokan

Złoty medal w konkurencji Fukugo Juniorów – Karate Fudokan
Brązowy medal w konkurencji Fukugo Juniorów – WTKF

Emilia Kochańska:
Brązowy medal w konkurencji Kumite ind. Juniorów – Karate Fudokan

Srebrny medal w konkurencji Fukugo Juniorów – Karate Fudokan

Dziewczęta dołożyły również medale w konkurencjach drużynowych:
Oliwia, Hania: srebrny medal w konkurencji Kata Drużynowe Juniorów – WTKF
Oliwia, Hania, Emilia: złoty medal w konkurencji Kata Drużynowe Juniorów – Karate Fudokan
Hania, Emilia: złoty medal w konkurencji Kumite Drużynowe Juniorów – Karate Fudokan

Do damskiego zestawu swoją cegiełkę dołożyli również panowie. Nasza niezawodna drużyna wojowników tym razem w składzie Mikołaj Adamski, Jakub Karczmarzyk i Kacper Kowalczyk wywalczyła złoty medal w konkurencji Kumite Drużynowe w Karate Fudokan.

Dla wielu z nas było to ogromne marzenie wystartować w turnieju takiej rangi, cieszę się że wieloletnia praca, konsekwencja w treningu, determinacja pozwoliły sięgnąć po takie wspaniałe wyniki.

Ogromne gratulacje należą się wszystkim zawodnikom. To były naprawdę udane starty. Jesteśmy z Was mega dumni i cieszymy się, że możemy z Wami przeżywać takie chwile.

 

Zapraszamy do galerii