Międzynarodowy Turniej Karate Tradycyjnego - Kluczbork

W sobotę 24.11.2012r. odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Kluczbork. Nasza drużyna w 10 osobowym składzie (Emilia Kochańska, Maja Kołodyńska, Kornelia Liwak, Aleksandra Skorna, Michał Halik, Jakub Karczmarzyk, Dominik Olszczyński, Hubert Pietrzak – Rogala, Jan Sobkowiak, Adam Tomaszewski) pojechała sprawdzić swoje umiejętności. Dla niektórych osób był to pierwszy w życiu występ na macie. Walka była bardzo wyrównana, do domu wróciliśmy z dwoma medalami: brązowym wywalczonym przez Olę Skorną i srebrnym zdobytym przez Kornelię Liwak.

Na uwagę zasługuje bardzo dobry start Adama Tomaszewskiego, Janka Sobkowiaka i Emilki Kochańskiej, którzy zaliczyli swój najlepszy występ. Do medalu zabrakło troszkę szczęścia, ale mamy nadzieję, że ciężka praca zaowocuje w przyszłości.

Zawodnicy podczas turnieju musieli stoczyć jedną z najtrudniejszych walk - z samym sobą. Start w turnieju to doskonały sprawdzian nie tylko naszych umiejętności, ale również koncentracji, stabilnych emocji, woli walki i pokory. Duży udział emocji towarzyszących zawodnikom podczas startu to świetny element samodoskonalenia i rozwoju, który niewątpliwie zaprocentuje w drodze do stawania się nie tylko lepszym zawodnikiem, ale przede wszystkim silniejszym człowiekiem.