Kolejny etap przygotowań do Pucharu Polski Dzieci

W sobotę 25.04.2015r. kadra przygotowująca się do Pucharu Polski Dzieci oraz nasza juniorka młodsza Hania, uczestniczyli w kolejnym sprawdzianie technicznym podczas Turnieju Karate Tradycyjnego, który odbył się we Wrześni.
Były to wyjątkowe zawody pod kilkoma względami. Po pierwsze (po raz pierwszy) z kadrą nie pojechała sensei, od której jednak przed turniejem zawodnicy dostali konkretne zadania, które starali się realizować podczas turnieju. Mimo braku obecności trenera zawodnicy zmobilizowali się i pokazali dobre karate na macie. Po drugie po raz pierwszy nasz klub pojechał na regionalny turniej w tę część Polski, co pozwoliło zmierzyć nasze umiejętności z zawodnikami, z którymi spotykamy się już niebawem na Pucharze Polski Dzieci. Po trzecie turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym, co nie często zdarza na zawodach, w związku z czym każdy z zawodników mógł stoczyć kilka walk bez względu na ich wynik. Dodatkowo podczas turnieju oprócz walk indywidualnych wzięliśmy również udział w konkurencji kata drużynowego. W sumie nasza 17 osobowa drużyna stoczyła na macie ponad 60 walk.

Z Wrześni przywieźliśmy 7 medali:
1. Kornelia Liwak - srebrny medal w konkurencji kata indywidualne,
2. Magdalena Porębska - srebrny medal w konkurencji kata indywidualne
3. Hubert Pietrzak-Rogala, Mikołaj Adamski, Jakub Karczmarzyk - srebrny medal w konkurencji kata drużynowe
4. Katarzyna Krzepina - brązowy medal w konkurencji kata indywidualne
5. Hubert Pietrzak - Rogala - brązowy medal w konkurencji kata indywidualne
6. Karol Okoń - brązowy medal w konkurencji kata indywidualne
7. Kornelia Liwak, Kornelia Jelonek, Emilia Kochańska - brązowy medal w konkurencji kata drużynowe.

Teraz przed zawodnikami kadry miesiąc ciężkich treningów, których celem będzie dopracowanie szczegółów w wybranych formach kata. Kolejny weekend z zawodami to 30 /31.05.2015 w Głuchołazach i Wrocławiu.

Zapraszamy do galerii