III Wiosenny Turniej Karate Tradycyjnego w Oleśnicy - 11.04.2015

W sobotę pięknym słońcem Oleśnica przywitała zawodników karate startujących w III edycji Wiosennego Turnieju Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza. Hala MOKiS zgromadziła w tym roku blisko 250 zawodników z 16 klubów z regionu: Klub Karate Tradycyjnego Polkowice – Lubin, Sento-kan Chocianów, Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław, Jaguar Krosno Odrzańskie, Kontra Łęknica, Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego, Akademia Karate Tradycyjnego z Opola, Akademicki Klub Karate Tradycyjnego z Wrocławia, Dolnośląska Akademia Karate Tradycyjnego z Wrocławia, Klub Karate Tradycyjnego Kobu Wrocław, Budokan Opole, Klub Karate Tradycyjnego z Wołczyna, Klub Sportowy „Pszczółka” Karate Tradycyjne Wieluń, Ośrodek Kultury w Byczynie, Klub Karate Tradycyjnego „Nidan” Zielona Góra, Klub Sportowy Hikari Oleśnica.

Zawodnicy rywalizowali w 26 kategoriach indywidualnych, kata i kumite  oraz w otwartej konkurencji kata drużynowego.

Cieszy fakt, iż z roku na roku rośnie liczba zawodników, którzy chcą przyjechać do naszego miasta, aby sprawdzić swoje umiejętności na macie. Wraz z liczbą zawodników rośnie również poziom walk rozgrywanych w poszczególnych kategoriach.  Niesamowitych wrażeń dostarcza każdemu oglądanie takich zmagań i aż serce rośnie widząc dzieci od tych najmłodszych zawstydzonych, niepewnych, ale jakże zmobilizowanych do rywalizacji do tych najstarszych startujących z pełną koncentracją, rozwagą, ale i dużą pokorą i szacunkiem dla przeciwnika. Mogliśmy zobaczyć jak karate rozwija zawodnika na poszczególnych poziomach wieku i zaawansowania.

Zawodnicy naszego klubu wywalczyli łącznie 23 medale, 4 złote, 7 srebrnych oraz 12 brązowych. W klasyfikacji klubowej zajęliśmy drugie miejsce wyprzedzając drużynę KKT Kobu Wrocław, a jednym punktem przegrywając z drużyną Kontry Łęknica, która w tym roku wywalczyła Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy.

Medale dla naszego klubu wywalczyli:

 1. Adrianna Kurzyńska – złoto, kata indywidualne
 2. Hanna Kaliszuk – srebro, kata indywidualne
 3. Bartosz Hudzicki – brąz, kata indywidualne
 4. Aleksandra Piasecka – złoto, kata indywidualne
 5. Amelia Grzesik – brąz, kata indywidualne                                        
 6. Nikodem Cybulski – złoto, kata indywidualne                                 
 7. Dawid Lewański- brąz, kata indywidualne                                       
 8. Krystian Chutkiewicz- brąz, kata indywidualne                               
 9. Hubert Pietrzak – Rogala- srebro, kata indywidualne           
 10. Piotr Bilski- srebro, kata indywidualne                                              
 11. Kornelia Jelonek – srebro, kata indywidualne                       
 12. Kornelia Liwak- brąz, kata indywidualne                                         
 13. Emilia Kochańska – brąz, kata indywidualne                        
 14. Adam Tomaszewski - brąz, kata indywidualne         
 15. Dominik Olszczyński - brąz, kata indywidualne        
 16. Hanna Sobkowiak - brąz, kata indywidualne                        
 17. Hanna Sobkowiak – srebro, kumite indywidualne                
 18. Andrzej Stasiak - brąz, kata indywidualne                            
 19. Marcin Adamski – złoto, kumite indywidualne                                
 20. Krzysztof Sobkowiak – srebro, kumite indywidualne
 21. Wojciech Skorny – brąz, kumite indywidualne                                 
 22. Drużyna w składzie: K. Liwak, K. Jelonek, E. Kochańska – srebro, kata drużynowe
 23. Drużyna w składzie: H. Pietrzak Rogala, M. Adamski, J. Karczmarzyk – brąz, kata drużynowe                                                

 

Gratulujemy medalistom, ale również wszystkim zawodnikom wzorowej postawy na macie, ducha walki i zaangażowania. Zwłaszcza naszym najmłodszym klubowiczom, którzy stoczyli swoje pierwsze walki w konkurencji kata.

Wiosenny Turniej Karate to oprócz rywalizacji sportowej także małe święto naszego klubu organizowane dla upamiętnienia rocznicy jego powstania. Jest to czas kiedy uroczyście możemy podziękować tym, którzy wspierają nas w rozwoju. W tym roku do zaszczytnego grona przyjaciół klubu dołączyły dwie firmy: Olesnicadis Sp. zo.o. oraz KBA Automatic Krzysztof Bochenek.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia III Wiosennego Turnieju Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy a w szczególności: Miastu Oleśnica, firmie Fibro Beton Polska, hipermarketowi E.Leclerc, dzięki którym mogliśmy wręczyć upominki dla medalistów oraz słodkości wszystkim startującym zawodnikom.

Dziękujemy również Centrum Ogrodniczemu z Oleśnicy (na Ratajach) za użyczenie roślin oraz  Stowarzyszeniu MOKiS Siatkarz Oleśnica za użyczenie band reklamowych.

Dziękujemy serdecznie rodzicom zawodników, którzy czuwali nad technicznymi szczegółami imprezy, za pełną mobilizację i włożony wysiłek, dzięki czemu przebiegła ona bardzo sprawnie.

 Zapraszamy do galerii

Wyniki III Wiosennego Turnieju Karate Tradycyjnego

Napisali o naszym turnieju:

www.mojaolesnica.pl

www.olesnica24.com

www.olesnickisport.pl

www.olesnica.pl