III Ogólnopolski Puchar Krakowa

W sobotą 03.03.2018 karatecy naszego klubu startowali w największych zawodach karate tradycyjnego rozgrywanych w Polsce. III Ogólnopolski Puchar Krakowa zgromadził ponad 1050 zawodników z całego kraju . Zawody odbywały się w systemie każdy z każdym w grupach więc każdy zawodnik mógł stoczyć kilka pojedynków.

Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze. Większość zawodników potwierdziła swoje aspiracje do czołowych miejsc w swoich, często nowych, kategoriach wiekowych lub potwierdziła już dawno wypracowaną pozycję wychodząc bez większych problemów ze swoich grup eliminacyjnych. Później wiodło nam się już ze zmiennym szczęściem, ale w konsekwencji zdobyliśmy 4 brązowe medale w konkurencji kata indywidualne, które ze stolicy małopolski przywieźli Matylda Cichy, Ola Piasecka, Magda Porębska i Hubert Pietrzak-Rogala. Na uwagę zasługuje również debiut naszych juniorów młodszych w konkurencji kumite, którzy podczas walk zachowali zimną krew i dzielnie walczyli z przeciwnikami, ale  i samym sobą. Bogatsi w nowe doświadczenia będziemy mogli budować naszą formę przygotowując się do imprezy docelowej. Bardzo wyrównane walki kumite toczyli również nasi juniorzy Hania i Piotrek, którzy pokazali, że zeszłoroczne debiuty i konsekwentne starty w turniejach i mocne treningi pozwalają zachować chłodną głowę na macie i toczyć wyrównane pojedynki z przeciwnikami.

Gratulujmy wszystkich zawodnikom postawy na macie i dużej koncentracji przez cały bardzo trudny i intensywny dzień.

Zapraszamy do galerii