II Wiosenny Turniej Karate Tradycyjnego dla dzieci i młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy

Druga edycja Wiosennego Turnieju Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy przeszła do historii. W sobotę w Hali MOKiS w Oleśnicy zgromadziło się 174 zawodników z 12 klubów z województwa dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego, aby podjąć indywidualnie walkę o medale oraz drużynowo o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy. Rozegraliśmy w sumie 29 indywidualnych konkurencji oraz po raz pierwszy trzy konkurencje drużynowe: kata  drużynowe oraz enbu. Swój debiut na naszym turnieju miały również konkurencje rekreacyjnej grupy dorosłych. Były to jedne z najbardziej wyczekiwanych konkurencji, które zgromadziły liczną publiczność żywiołowo i głośno dopingującą poszczególne występny naszych zawodników.

Wiosenny Turniej Karate w Oleśnicy to nie tylko widowisko sportowe, ale także święto i rocznica powstania naszego klubu. Ważnym punktem powiązanym z tym wydarzeniem jest odznaczenie osób, firm i instytucji, które w minionym roku wsparły działa naszego klubu. Tytułem „Przyjaciela Klubu” w tym roku  uhonorowaliśmy Pana Krzysztofa Sobokowiaka (Geodezja Sobkowiak) oraz Pana Waldemara Krzepinę (Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane Tom Bud) za pomoc w szerzeniu szlachetnej idei walki pustą ręką, wsparcie finansowe oraz wspólne działania wpływające na pozytywny wizerunek Klubu w środowisku lokalnym.

W turnieju wystartowała 36 osobowa reprezentacja Hikari Oleśnica. Nasz klubu zdobył w sumie 24 medale: 3 złote, 7 srebrnych oraz 14 brązowych i okazał się najlepszy w klasyfikacji klubowej zdobywając Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy.

Magdalena Porębska – złoty medal w konkurencji kata indywidualnego

Wiktor Łatoszyński – złoty medal w konkurencji kata indywidualnego

Jakub Karczmarzyk – złoty medal w konkurencji kata indywidualnego

Karol Okoń – srebrny medal w konkurencji kata indywidualnego

Liwak Kornelia – srebrny medal w konkurencji kata indywidualnego

Franciszek Kaliszuk – srebrny medal w konkurencji kata indywidualnego

Adam Tomaszewski – srebrny medal w konkurencji kata indywidualnego

Krzysztof Sobkowiak – srebrny medal w konkurencji kata indywidualnego

Krzysztof Sobkowiak – srebrny medal w konkurencji kumite indywidualnego

KS Hikari Oleśnica (K. Jelonek, K. Liwak, E. Kochańska) – srebrny medal w konkurencji kata drużynowego

KS Hikari Oleśnica (E. Kochańska, M. Adamski) – srebrny medal w konkurencji en-bu

Żołądkowski Bartosz – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Przemysław Jelonek – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Maja Kołodyńska – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Karina Bugiel – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Karolina Tomaszewska – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Jelonek Kornelia – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Kochańska Emilia – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Graca Gracjan – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Mikołaj Adamski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Piotr Bilski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Michał Halik – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Marcin Adamski – brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego

Marcin Adamski – brązowy medal w konkurencji kumite indywidualnego

KS Hikari Oleśnica (J. Sobkowiak, J. Karczmarzyk) – brązowy medal w konkurencji en-bu

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom, trenerom i sędziom za udział w naszym turnieju.

Dziękujemy również Urzędowi Miasta Oleśnicy za wsparcie finansowe oraz supermarketowi E.Leclerc za podarowanie słodkich niespodzianek dla wszystkich uczestników naszego turnieju.

Dziękujemy także wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji zawodów.

Wyniki II Wiosennego Turnieju Karate Tradycyjnego

Videorelacja z naszego turnieju:

www.olesnica.pl

Napisali o naszym turnieju:

www.olesnickisport.pl

www.mojaolesnica.pl