II Puchar Świata Dzieci

Pierwszy w historii Naszego Klubu Puchar Świata Dzieci już za nami.

Ośmiu zawodników Naszego Klubu reprezentowało Oleśnicę oraz Polskę podczas II Pucharu Świata Dzieci, który odbył się w Krakowie. Na tę imprezę wybieraliśmy się przede wszystkim po to, aby zdobyć nowe doświadczenie powalczyć z najlepszymi zawodnikami z Polski i ze Świata, pokibicować Polakom na rozgrywanych równocześnie Mistrzostwach Świata i z dużą pokorą sprawdzić swoje umiejętności. Samo wejście na halę i panujący tam klimat już pobudził nasze serca do walki. Na dwunastu matach rozgrywane były jednocześnie konkurencję dzieci, kadetów, juniorów i seniorów w karate tradycyjnym, w karate fudokan oraz koshiki karate. W pełni zmotywowani, z barwami biało – czerwonymi na piersi ruszyliśmy do boju. Jako pierwsze rywalizację rozpoczęły nasze drużyny kata oraz pary enbu. Wszyscy walczyli znakomicie nie raz przełamując i zaskakując siebie samych oraz nas wszystkich poziomem umiejętności.

I tak drużyna dziewcząt (Liwak, Jelonek, Kochańska) uplasowała się na miejscu 5 w grupie liczącej ponad 30 ekip, a na miejscu 8 para enbu Emilka Kochańska – Mikołaj Adamski, których grupa startowa liczyła 33 pary. Ledwo zdążyliśmy ochłonąć i zaczęły się starty indywidualne Ola i Madzia ruszyły jak rakieta, wygrywając kolejne walki dotarły do walk o wejście do pary finałowej i tu niestety musiały uznać wyższość swoich rywalek. Były zmuszone do rozpoczęcia rywalizacji od początku w repasażach i tutaj również w ostatniej walce uległy swoim przeciwniczką plasując się w rezultacie na miejscu piątym. Najdłużej na swój start w pierwszym dniu rywalizacji czekał Hubert. Pomimo wielu godzin spędzonych już na płycie hali, humor go nie opuszczał. Z pełnym spokojem, koncentracją, no cóż tu mówić po prostu po mistrzowsku pokonał wszystkich swoich przeciwników zdobywając tym samym dla Oleśnicy i Polski złoty medal.

Następnego dnia zmagania na macie rozpoczęły dziewczyny z niebieskimi pasami dwie Kornelie i Emilka. Walczyły znakomicie pokazując wysoki poziom przygotowania technicznego. Jednak w rezultacie musiały uznać wyższość rywalek, z którymi notabene na poprzednich turniejach zwyciężały.

Zaraz po tej konkurencji walki rozpoczęli chłopcy Mikołaj i Kuba. Chłopcy również walczyli bardzo dobrze. Mikołaj zakończył rywalizacje w drugiej rundzie repasaży, ale pokazał ogromnego ducha walki i bardzo dobry poziom techniczny. Natomiast Kuba w tej kategorii sięgnął po brązowy medal wygrywając walkę repasażową z Rosjaninem.

Podsumowując można z pełną satysfakcją powiedzieć, że nasi zawodnicy spisali się wspaniale, godnie reprezentowali zarówno Oleśnicę jak i Polskę, swoimi umiejętnościami w żaden sposób nie odbiegają od światowej czołówki, a czasami zabrakło nam po prostu troszkę szczęścia sportowego, aby wywalczyli więcej medali. Jestem dumna z całej naszej drużyny, bo nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie wieloletnie solidnie i sumiennie przepracowane treningi. Gratuluje wam udanych startów, cieszę się że pokazaliście, że w drużynie tkwi siła, bo jest to zdecydowanie nasz sukces drużynowy, do którego każdy dołożył swoją cegiełkę. Gratuluje Hubertowi i Kubie oraz życzę wytrwałości w dalszych treningach.

Zapraszamy do galerii