Igrzyska Młodzieży Szkolnej

05.12.2021 nasi zawodnicy w ramach reprezentacji swoich szkół I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnicy uczestniczyli w Finale Dolnośląskim Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Karate. Było to dla nich nie lada wyzwanie bowiem zawody rozgrywane były według zasad WKF – innej organizacji stylowej. Nasi zawodnicy poradzili sobie świetnie zdobywając 11 medali, a reprezentacja I LO zdobyła dodatkowo miejsca na podium w klasyfikacji generalnej (chłopcy pierwsze, a dziewczęta trzecie miejsce).
 
Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie, które pozwoliło nam spojrzeć na karate z szerszej perspektywy jako dyscypliny sportowej. Jednocześnie liczba wywalczonych miejsc na podium pokazała, że karate jest jedno, a różni je tylko system rozgrywek sportowych.
 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrych startów.
Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego z oleśnickich szkół za organizacje wyjazdu i opiekę podczas zawodów.
 
Medale do Oleśnicy przywieźli:
Robert Lisowski (SP3) - srebrny medal w kata
Michał Żołądkowski (SP3) - srebrny medal w kata
Emilia Nyga (SP3) - brązowy medal w kata
Kacper Kowalczyk (1LO) - srebrny medal w kata, srebrny medal w kumite
Hubert Pietrzak-Rogala (1LO) - brązowy medal w kata
Hanna Dziki (1LO) - srebrny medal w kata, srebrny medal w kumite
Emilia Kochańska (2LO) - brązowy medal w kata, brązowy medal w kumite
Mikołaj Adamski (2LO) - brązowy medal w kumite

Zapraszamy do galerii