I Międzynarodowy Turniej Smoka w Bochni

W sobotę 20.04.2013r. zawodnicy Naszego Klubu wzięli udział w I Międzynarodowym Turnieju Smoka, który odbył się w wyjątkowym miejscu 250 m pod powierzchnią ziemi w kopalni soli w Bochni.


W niezwykłej solnej scenerii, w komorze Ważyn, swoje zmagania stoczyło najpierw 8 najlepszych zawodniczek i zawodników z Polski podczas Finałowego Turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Po zakończeniu tego ciekawego widowiska pełni pozytywnych sportowych emocji do rywalizacji przystąpili zawodnicy I Międzynarodowego Turnieju Smoka w przedziale wiekowym od 7 lat i młodszych, aż do seniora.

 

Nasza grupa liczyła 9 zawodników: Aleksandra Skorna, Natalia Jamroz, Kornelia Jelonek, Kornelia Liwak, Emilia Kochańska, Hubert Pietrzak–Rogala, Jan Sobkowiak, Mikołaj Adamski i Jakub Karczmarzyk. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się znakomicie. Z bardzo dużym zaangażowanie toczyli poszczególne pojedynki. Uważam, że do tej pory był to jeden z naszych najlepszych startów. Cieszy tym bardziej, iż turniej stanowi jeden z etapów przygotowań do zbliżającego się Pucharu Polski Dzieci, który odbędzie się 15 – 16 czerwca w Lublinie.

 

W rezultacie przywieźliśmy do domu 5 medali:

1. Kornelia Liwak – złoto, kata indywidualne

2. Emilia Kochańska – srebro, kata indywidualne

3. Kornelia Jelonek – brąz, kata indywidualne

4. Aleksandra Skorna – brąz, kata indywidualne

5. Jakub Karczmarzyk – brąz, kata indywidualne.

 

Oprócz zmagań turniejowych niecodziennych przeżyć dostarczyło nam zwiedzanie najstarszej polskiej kopalni soli. Uczestniczyliśmy w niezwyklej wyprawie przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska oglądając narzędzia i urządzenia górnicze, którymi posługiwano się przed wiekami, kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidłami oraz dzięki projekcjom multimedialnym pracę górników.

 

Start zawodników w I Międzynarowodym Turnieju Smoka był dofinansowany ze środków Miasta Oleśnicy