8th World Fudokan Karate Championship - 1-3.11.2019 Sttutgart

Zakończyły się VIII Mistrzostwa Świata Karate Fudokan, które w dniach 1-3.11.2019 odbywały się w Stuttgarcie w Niemczech. Wśród ponad 1500 zawodników z 30 krajów znalazło się 74 karateków z Polski. Nasi rodacy zdobyli 30 medali. Cieszymy się, że w tej puli znalazł się również ten wywalczony przez naszą zawodniczkę Hannę Dziki.

Poprosiliśmy Hanię, aby podsumowała swój udział w Mistrzostwach:

"Był to dla mnie bardzo ważny start. Mialam okazję zmierzyć się z zawodniczkami z innych krajów. Konkurencja była bardzo mocna. Musze przyznać, że te starty dały mi dużo do myślenia i są ważnym elementem do analizy w kontekście dalszych treningów.

Cieszę się, że mogłam wystąpić w kilku konkurencjach. Indywidualnie mimo zaciętych walk nie udało mi się stanąć na podium. Za to w kumite drużynowym wraz z moimi koleżankami zajełyśmy 3 miejsce! Podczas dekoracji byłam bardzo zadowolona i dumna z nas. Pozytywne emocje udzielały się również podczas startu i dekoracji innych zawodników z Polski. W kadrze panuje bardzo pozytywna atmosfera, było czuć wzajemne wsparcie.

Z Mistrzostw co najważniejsze dla mnie wróciłam z nowym doświadczeniem jakim był start w tak dużej imprezie jak i przyjaznymi relacjami jakie nawiązałam z ludźmi z kadry.

Mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję wystąpić w imprezie takiej rangi."

  Zapraszamy do galerii