7 medali na Pucharze Europy Dzieci

W miniony weekend zawodnicy naszego klubu walczyli w Lublinie na V Pucharze Europy Dzieci w karate tradycyjnym.

Nasza sześcioosobowa drużyna spisała się znakomicie. Pierwszego dnia zawodów walczyliśmy w konkurencjach indywidualnych i już po pierwszym starcie mogliśmy się cieszyć z medalu, który wywalczyła Aleksandra Piasecka. Ola po bardzo wyrównanej walce (3:2) odpadła w walce o wejście do finału i ostatecznie zdobyła brązowy medal. Zaraz po Oli swoje starty na tej samej macie kontynuowali następni nasi zawodnicy. Hania Dziki podobnie po zaciętych bojach również wywalczyła dla nas i dla Polski brązowy medal. Wśród chłopców po dobrych walkach odpadli z rywalizacji Jakub Karczmarzyk i Mikołaj Adamski, a honoru drużyny bronił Hubert Pietrzak – Rogala, który podobnie jak Ola w walce o wejście do finału uległ 2:3 swojemu odwiecznemu i już zaprzyjaźnionemu rywalowi z Niepołomic, trzeciego miejsca już nie pozwolił sobie wydrzeć i jednogłośnie wywalczył brązowy medal. Rywalizację indywidualną w naszej drużynie kończyła Magdalena Porębska, która jak burza przechodziła kolejne rundy, docierając aż do finału. Tam po bardzo wyrównanej walce (2:3) uległa swojej przeciwniczce zdobywają w konsekwencji srebrny medal.

Następnego dnia startowaliśmy w konkurencjach drużynowych. Nasze wszystkie drużyny: kata dziewcząt (Magda, Hania i Ola)i kata chłopców (Kuba, Mikołaj, Hubert) oraz enbu chł/chł (Mikołaj i Hubert) oraz enbu chł/dz (Magda i Hubert) dotarły do finałów gdzie toczyły swoje walki o medale. Rywalizacja była bardzo wyrównana i dosłownie dziesiętne punkty decydowały o kolorze medalu jaki przypadł poszczególnym zespołom. Nam od początku towarzyszył brąz i tak już zostało. Kata drużynowe dziewcząt oraz pary enbu zajęły trzecie miejsce, a kata drużynowe chłopców uplasowało się o włos się na 4 pozycji

Jestem bardzo dumna z naszych zawodników, zrobili kawał dobrej roboty, zostawili serce macie i aż miło się oglądało jak prezentują się podczas startów na tle pozostałych zawodników. Jest to efekt kilku lat solidnie przepracowanych treningów. Należą im się gratulacje za wytrwałość w pracy, charakter i ducha walki.

Życzę wszystkim wytrwałości w pracy nad swoim rozwojem i dalszych sukcesów sportowych.

Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu oraz ciągłe wsparcie jakim obdarzacie naszych zawodników.

 Zapraszamy do galerii