2nd World Budo Karate Championship - 10.11.2019 Brno

W niedzielę 10 listopada reprezentacja naszego klubu walczyła w Brnie podczas 2nd World Children Traditional Karate Championship. Cieszymy się, że w przeddzień Święta Niepodległości mogliśmy wystąpić pod biało czerwoną flagą.

Turniej zgromadził ponad 1000 zawodników z kilku stron świata. Zawody rozgrywane był na 10 matach dosłownie przez cały dzień. Nasza drużyna mierzyła się zarówno w konkurencjach indywidualnych: kata i kumite jak i drużynowych: kata drużynowe i enbu.

Walczyliśmy bardzo dzielnie i z dużą determinacją docierając do różnych etapów rywalizacji. Jednak do strefy medalowej dotarła jedynie Hania Dziki zdobywając brązowy medal w konkurencji kumite indywidualne. Hania tym samym potwierdziła swoją wysoką formę tydzień po tygodniu sięgając po medal na arenie międzynarodowej.

Pozostała ekipa również dostarczyła nam wielu ciekawych i widowiskowych pojedynków pokazując, że możemy na równi walczyć z najlepszymi zawodnikami na świecie.

Jestem bardzo dumna z naszej ekipy, gdyż najważniejsze pojedynki przegrywaliśmy często różnicą jednej chorągiewki, bądź przez wskazanie sędziowskie. Mamy jeszcze rezerwy do zagospodarowania, a bogatsi w doświadczenie i pełni pokory będziemy dalej podnosić nasze umiejętności techniczne.

Zapraszamy do galerii