Silesia Cup - Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Województwa Śląskiego - 13.06.2015

W sobotę 13.06.2015r. reprezentacja naszego klubu uczestniczyła w 6 Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego Silesia Cup w Bytomiu. W ten niezwykle upalny dzień nasi zawodnicy toczyli boje na macie razem z ponad 400 zawodnikami z wielu klubów z całej Polski. W tym turnieju zdobyliśmy trzy medale: dwa srebrne, które  wywalczyły Hanna Sobkowiak i Magdalena Porębska oraz brązowy medal zdobyty przez Emilię Kochańską. Pozostali zawodnicy, choć nie udało im się zdobyć medalu, również zaprezentowali dobry poziom swojego karate.

Tegoroczny turniej był wyjątkowy pod jednym ważnym względem… Swoją obecnością zaszczyciła nas sensei Aneta Zatwarnicka. Jest to osoba, której dedykowany był ubiegłoroczny turniej. Aneta w zeszłym roku z dnia na dzień dowiedziała się, że musi stoczyć najtrudniejszą walkę - walkę o swoje życie. I pomimo, że lekarze dawali jej 2-3 miesiące życia, ona pokazała że jest prawdziwym karateką, że ma charakter i że nic nie jest w stanie jej powstrzymać. W wyniku choroby straciła obie nogi, ręce, amputowano jej nos, a mimo to w sobotę w kimonie w całkowitej ciszy i skupieniu, gdzie wszyscy obecni na hali zawodnicy, kibice i sędziowie na stojąco z zapartym tchem podziwiali z jaką klasą staruje w konkurencji kata. Wynik tej walki mógł być tylko jeden z średnią ocen 9,9 i ogromnym nieustającym aplauzem całej hali sięgnęła po największy tytuł jaki tylko można było. Aneta została Mistrzynią Życia i pokazała wszystkim kim jest prawdziwy sportowiec, który z pokorą, ciężką i wytrwałą pracą dąży do celu jaki sobie wyznaczy, nie zwracając uwagi na przeciwności losu. Za tą lekcje serdecznie Jej dziękujemy.

Zapraszamy do galerii