Turniej Mikołajkowy - Wrocław 13.12.2014

Mikołajkowo i sportowo spędziliśmy sobotę 13.12.2014. Blisko 60 zawodników z Naszego Klubu wzięło udział w sportowej zabawie zorganizowanej przez KKT Kobu Wrocław.

Rozpoczęliśmy tradycyjnie od zbiórki zgodnie z etykietą karate, następnie solidna rozgrzewka przeprowadzona przez senseia Mateusza i w końcu część główna imprezy składająca się z dwóch odsłon. Najpierw w mieszanych drużynach rywalizowaliśmy podczas mikołajkowych testów na różne sprawności. Trzeba było wykazać się dużą wszechstronnością sportową, plastyczną i stylistyczną. Po zaciętej rywalizacji okazało się, że śmiało moglibyśmy być sprawnymi elfami, stylistami Mikołaja, a nawet samym Mikołajem i to wszystko na raz. No cóż nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Po wesołych wyścigach rzędów musieliśmy szybko zmobilizować się i skoncentrować na naszych startach indywidualnych już podczas turnieju karate. Nie było to łatwe zadanie zwłaszcza dla dzieci, które po raz pierwszy miały możliwość udziału w tego typu zawodach. Choć czasami stres nas zżerał jednak daliśmy radę, często dzięki wzajemnemu wsparciu i dopingowi kibiców.

Bez względu na wynik jaki udało nam się osiągnąć; czy odpadliśmy w pierwszej walce, czy wywalczyliśmy medal; najważniejsza była dobra zabawa w duchu zdrowej rywalizacji sportowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby wspólnie z zawodnikami KKT Kobu zintegrować się na sportowo.

Dziękujemy również Klubowi Karate Tradycyjnego Kobu Wrocław za zaproszenie i wspólną zabawę.

Podczas zawodów zdobyliśmy następujące medale:

1. Mikołaj Oleksiuk – złoty medal w konkurencji kihon

2. Aleksandra Piasecka – złoty medal w konkurencji kihon