Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym - 21-22.06.2019 Lublin

Medale z trzech kruszców!

Duży sukces odnieśli zawodnicy Naszego Klubu podczas rozgrywanych w dniach 21-22.06.2019 w Lublinie XXX Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym. W imprezie wystąpiło 13 reprezentantów Oleśnicy w kategoriach wiekowych młodzieżowiec, junior i kadet. Nasi zawodnicy pokazali wysoki poziom wyszkolenia i prawdziwego ducha walki co pozwoliło im trzykrotnie stawać na podium.

Mistrzostwo Polski w konkurencji kumite drużynowe po bardzo zaciętych pojedynkach zdobyły Hanna Dziki, Emilia Kochańska, Karina Bugiel oraz Kornelia Liwak. Hania, Emilka i Kornelia potwierdziły swoją wysoką formę zdobywając także srebrny medal w konkurencji kata drużynowe. Naszą kolekcję medalową uzupełnili Piotr Bilski, Mikołaj Adamski, Jakub Kowalczyk i Jakub Kowalski, którzy stanęli na trzecim stopniu podium w konkurencji kumite drużynowe.

Na uwagę zasługuje również wysokie czwarte miejsce Hani Dziki w konkurencji fukugo oraz piąte miejsce naszej pary enbu Mikołaja Adamskiego i Huberta Pietrzaka-Rogali, którym zabrakło odrobiny szczęścia sportowego, aby znaleźć się w rundzie finałowej.

Wspomnieni wyżej zawodnicy podczas startów w konkurencjach indywidualnych musieli uznać wyższość swoich przeciwników. W podobnej sytuacja znalazła się Hania Sobkowiak i Jakub Karczmarczyk oraz nasi debiutanci w imprezie tej rangi Kacper Kowalczyk i Bartosz Żołądkowski, którzy pomimo dobry występów odpadli z dalszej rywalizacji.

Podczas zawodów nie obyło się niestety bez kontuzji, która najbardziej dotknęła naszą zawodniczkę Kornelię Liwak. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia, jesteśmy cały czas z nią myślami i już nie możemy doczekać się jej powrotu do dojo.

Sezon 2018/2019 kończymy z dużą satysfakcją. Cieszymy się, że nasza ciężka, pełna wyrzeczeń praca treningowa przyniosła wyczekiwany sukces. Radość jest tym większa, że zdobywamy medale w konkurencjach drużynowych, które podczas zawodów są nośnikiem największych emocji.

Gratulacje składamy wszystkim zawodnikom naszej reprezentacji, bo to ich wspólny sukces, który początek ma zawsze na naszym dojo podczas wspólnych treningów.